Mladý pár nechtěl hypotéku, postavili si tedy dům z lodních kontejnerů
adbz.cz » Architektura » Po zkušenostech z blízké smrti si pár postavil pohodlný dům z lodních kontejnerů. Změnilo jim to život

Po zkušenostech z blízké smrti si pár postavil pohodlný dům z lodních kontejnerů. Změnilo jim to život

Vlastní bydlení je pro mnoho lidí nedosažitelným snem. Mladý pár se na své cestě k finanční nezávislosti rozhodnul postavit si dům z přepravních kontejnerů.

dum
Zdroj fotografie: se souhlasem This Tiny Life Love

Sníte někdy o bydlení bez finanční zátěže a dluhů? Mladí manželé si toto přání splnili. Postavili si malý a praktický domek, který na vás určitě zapůsobí. Je postaven ze dvou přepravních kontejnerů různých velikostí položených na sebe. Nachází se v okrese Cowlitz ve Washingtonu a jeho postavení trvalo sympatickému páru pouhých deset měsíců.

Jak postavit pohodlný a praktický dům za necelý rok

David a Jamie měli sen: chtěli mít život bez dluhů, a to včetně hypotéky na bydlení. Rozhodli se tedy postavit malý dům a vyhnout se zbytečným výdajům. „Dave se vyzná v kovářství, tak jsme si říkali, jak těžké je spojit pár přepravních kontejnerů dohromady?“ řekla Jamie. Dům je zcela legální. Dave udělal všechno sám, včetně instalatérských a elektrických prací. Navíc položil betonovou spodní konstrukci domu, aby byl stabilní.

„Koupili jsme pozemek,“ říká Jaimie. Od samého začátku tedy věděli, že všechna práce, kterou na místě vykonají, je čistě pro ně. Na rozdíl od bydlení v bytě nebo pronájmu domu byla půda pod nohama jejich. To jim také umožnilo upravovat místo tak, aby se jim líbilo nejen v domě, ale i mimo něj. I když dům měří pouze 406 čtverečních stop, podle Jaimieho je přesně tak velký, jak momentálně potřebují.

Nic není jen růžové

Na jejich blogu „This Tiny Life Love“ Jaimie varuje čtenáře, aby měli realistický pohled. „Tady je upřímná pravda… bylo to těžké a drahé. Nebudu lhát a říkat vám, že to nebyl velký problém, protože to byl velký problém. Bylo to opravdu, opravdu těžké a velmi, velmi drahé. Neuvědomili jsme si, že přípojka vody stojí 10 000 $, zavedení elektřiny je 9 000 $ a septik je za 12 000 $. Přesto však svého rozhodnutí nelitují.

Zdroj: Insider