Otec rodiny vlastníma rukama postavil soběstačný dům. Stačilo mu 1 500 hodin a 125 000 Kč

Pokud jste viděli film Hobbit a líbily se vám domy, které se v tomto filmu nacházejí, bude se vám líbit i tato stavba. Postavil ji otec od jedné rodiny.

i Zdroj fotografie: Simon Dale
i Zdroj fotografie: Simon Dale
i Zdroj fotografie: Simon Dale
i Zdroj fotografie: Simon Dale
i Zdroj fotografie: Simon Dale
i Zdroj fotografie: Simon Dale
i Zdroj fotografie: Simon Dale
i Zdroj fotografie: Simon Dale
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

V dnešní době se může postavení domu pro svou rodinu zdát jako naprosto nemožný úkol. Většina lidí tak žije v bytech, protože si zkrátka finančně nemohou dovolit postavit, či koupit dům. Jeden muž měl podobné pocity, ale jednoho dne dostal nápad. Viděl totiž film Hobbit a zalíbilo se mu, v jakém stylu byly postaveny domečky v něm. Zatoužil po stejné stavbě. Podívejte se, jak se mu to podařilo.

Pohádkový dům

Muž jménem Simon Dale pracuje jako fotograf. Je mu 32 let a celý život snil o svém domě. Jenže v dnešní době je téměř nemožné pořídit si vlastní bydlení, protože ceny všeho stoupají nahoru. Muž tak dlouho přemýšlel, až jej nakonec napadlo, že když udělá všechno sám, možná si bydlení bude moci dovolit. Svýma vlastníma rukama proto postavil pohádkový dům, ve kterém může celá jeho rodina pohodlně bydlet.

iZdroj fotografie: Simon Dale

Když dům uvidíte zvenčí, bude vám rozhodně připomínat bydliště nějakých trpaslíků. Jakmile však vstoupíte dovnitř, uvidíte Simonův podařený interiér. Náklady na stavbu se vyšplhaly na pouhých 125 000 korun. Dům navíc naprosto perfektně zapadá do okolní krajiny. Zkrátka to vypadá, že tam stavba stojí už odjakživa.

Jak Simon dům stavěl

Pro stavbu zvolil pouze uschlé větve a popadané stromy, příroda tedy vůbec netrpěla. Dlouhé kmeny bylo třeba rozdělit motorovou pilou. Simon také používal kladivo a dláto, avšak to jsou všechny jeho nástroje. Muž sice neměl žádné zkušenosti se stavebnictvím, ale i tak mu postavení domu trvalo pouhé 4 měsíce. Bydlení je vytápěno krbem a elektřina pochází ze solárních panelů.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie

Co vše jste již postavili pouze vlastními silami?

Zdroj: MaistorPlus
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články