Jak vyčistit myčku ve třech jednoduchých krocích | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak uzdravit myčku? Důkladně ji vyčistěte ve 3 jednoduchých krocích, opravář nebude potřeba

Jak uzdravit myčku? Důkladně ji vyčistěte ve 3 jednoduchých krocích, opravář nebude potřeba

Když myčka začne špatně umývat nádobí nebo například neúměrně prodlužuje cyklus, nemusí být nutné ihned volat drahého profesionálního opraváře.

cisteni mycky
Zdroj fotografie: iStock

Když myčka začne bez zjevného důvodu prodlužovat každý prací cyklus nebo nádobí, které opouští její útroby, už není tak čisté jako dřív, není nutné ihned volat opraváře. Nejprve ji zkuste opravdu důkladně vyčistit – vystačíte si jen s tím, co najdete doma. Hrdiny dne jsou totiž bílý ocet, soda a trocha ruční práce.

Jak vyčistit myčku octem

Ocet je v domácnosti velmi univerzálním úklidovým prostředkem. Působí dezinfekčně, rozpouští usazeniny organického i anorganického původu, a také je velmi levný. Jedlá soda si zase poradí s dlouho přetrvávajícími pachy a dokáže odstranit i opravdu silně ulpělé nečistot. Dohromady pak tvoří skutečně ideální úklidovou dvojici.

jedla soda citron
Zdroj fotografie: Depositphotos

A jak ji použít při čištění myčky? Ze všeho nejdříve odstraňte z jejího vnitřku všechny volné části (tedy například koše). Ponechte jen horní stojan a do toho umístěte misku plnou bílého octa. Poté myčku zapněte na nejdelší a nejteplejší cyklus. Jakmile cyklus proběhne, nechte myčku odvětrat a pusťte se do čištění jejího vnitřku.

Čištění odtoku u myčky

Pro začátek vyjměte filtr u odtoku a řádně ho vyčistěte. Pro jistotu prohmatejte i otvor pod ní. Budete překvapeni, co všechno je tu možné nalézt – například skořápky do vajec nebo čajové sáčky. Vyjměte vrtuli a zkontrolujte ji. Drobné nečistoty dočistěte kartáčkem namočeným ve vodě a následně v jedlé sodě. Zaměřte se především na otvory, jimiž proudí voda. Toto vše je možné udělat i předtím, než do myčky vložíte ocet.

Aby však byla očista kompletní, vsaďte ještě na sílu jedlé sody. Na dno myčky vyčištěné octem jí nasypte velkou hrst a znovu zapněte nejdelší a nejteplejší program. V tomto okamžiku je vše hotovo a myčku můžete opět začít používat. Celý cyklus se vyplatí opakovat nejméně čtyřikrát do roka.

Co dělat s plísní v myčce

Pokud jste však ve své myčce našli plíseň (třeba kvůli zapomenutému nádobí), spusťte celý program ještě jednou a přidejte speciální čisticí prostředek do myčky nebo trochu bělidla. Budete tak mít jistotu, že bude před dalším mytím nádobí dokonale hygienicky čistá a bez jakéhokoliv zápachu.

A jaké tipy máte pro čištění své myčky nádobí vy?

https://youtu.be/Oj8zhBCQG7M
Jedlá soda vám pomůže i při úklidu jinde v domácnosti. Vyrobte si z ní perfektní čistič

Zdroj: TheSpruce