Křída má ve skříni své místo. Už za 2 dny se projeví její účinky
adbz.cz » Hobby » Křída má své místo nejen ve skříni, ale i v kuchyni. Dokáže odstranit zápach, ale také zlikvidovat mravence

Křída má své místo nejen ve skříni, ale i v kuchyni. Dokáže odstranit zápach, ale také zlikvidovat mravence

Tato výtvarná pomůcka má spoustu využití i při řešení některých problémů ve vaší domácnosti. Vyzkoušejte také tyto geniální triky a ušetřete si práci i čas touto vychytávkou.

krida kridy malovani
Zdroj fotografie: iStock

Obyčejná bílá křída vám může pomoci vyřešit spoustu nepříjemných problémů. Od nepříjemného zápachu až po navrácení lesku zašlých příborů. Využijte také tuto výtvarnou pomůcku při úklidu vaší domácnosti a ušetřete si spoustu námahy. Do dvou dnů nebude po zápachu ani stopy a další účinky se projeví ještě mnohem rychleji.

Jak využít křídu proti zápachu

Pokud se ve vaší kuchyni drží nepříjemný zápach, určitě oceníte tuto skvělou vychytávku. Stačí 2 – 3 křídy nalámat na menší kousky a vložit je do misky. Tu pak umístěte do spíže nebo skříňky, kde se nemůžete nepříjemného zápachu zbavit, a nechte tam. Do dvou dnů bude veškerý zápach pryč. Křída dokáže účinně pohltit nejen pach, ale také nadbytečnou vlhkost. Vložte ji do skříně s oblečením, botníku nebo koupelny a osvěžte tyto prostory.

Jak vyčistit zašlé příbory

Matné příbory nebo jiné nerezové předměty mohou ztratit svůj původní lesk díky povlaku z vodního kamene a dalších nečistot. Abyste znečišťování příborů předešli, vložte do příborníku kousek křídy a nechte jej tam. Křída bude absorbovat přebytečnou vlhkost a zabrání oxidaci a dalšímu špinění.

Zbavte se hmyzu

Moli ani mravenci přítomnost křídového prachu příliš v oblibě nemají. Pokud objevíte cestičku mravenců, posypejte ji křídovým práškem. Hmyz se vaší kuchyni raději obloukem vyhne, než aby musel přelézat přes tento „zátaras“. Využít ji můžete také ve venkovní kuchyni nebo v rekreačním obydlí, kde nemáte přítomnost hmyzu plně pod kontrolou.

využití křídy v domácnosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Jak odstranit mastné skvrny

Pokud vám oblečení ušpinil tuk nebo mastnota, naneste na skvrnu křídový prášek. 10 minut jej nechte působit a poté vložte do pračky. Vyperte běžným pracím způsobem a nechte pračku odvést všechnu práci za vás. Po vytažení nebude po mastnotě ani památky a vaše oblečení bude opět dokonale čisté.

Vyčistěte špinavou stěnu

Obzvlášť pokud máte doma malé děti nebo zvířecí mazlíčky, může se snadno stát, že bílá stěna nevydrží čistá příliš dlouho. Jemné skvrny můžete zahladit bílou křídou. Stačí špinavé místo jednoduše přetřít a opticky skvrna ze stěny okamžitě zmizí. Nemusíte nutně hned malovat, když lze využít toto geniální provizorní řešení.