Vyčistěte si vaši žehličku snadno a rychle | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Správné čištění žehličky prodlouží její životnost až o 10 let. Tohle jsou 4 ultra snadné a levné domácí postupy

Správné čištění žehličky prodlouží její životnost až o 10 let. Tohle jsou 4 ultra snadné a levné domácí postupy

Připáleniny na žehličce vypadají nevzhledně a mohou opravdu ztěžovat žehlení. Zbavit se jich však zabere jen chvilku.

stara spinava zehlicka cisteni
Zdroj fotografie: iStock

Žehlící plocha na žehličce se velmi rychle znečistí, což zná asi každá žena. Bohužel je však těžké se tohoto znečištění zbavit, mnoho hospodyněk se raději rozhodne svoji žehličku vyhodit a koupit si novou. Ale nebojte se, s použitím těchto jednoduchých triků se vám žehlící plochu podaří vyčistit snadno a rychle. Vyzkoušejte to, budete nadšení.

Alobal a sůl

Pokud rádi nosíte oblečení s různými potisky, tak moc dobře víte, že nejen při praní je třeba opatrnost. Takový potisk už totiž rozhodně nevypadá dobře obtisknutý na žehličce. Můžete několikrát přejet žehličkou přes alobal, pokud však potisk vážně pořádně drží, použijte jemně mletou sůl a přejeďte přes ni. Skvrna bude za chvíli pryč.

Zubní pasta

Ta nejobyčejnější zubní pasta dokáže dokonale odstranit lepkavé nečistoty a drobné popáleniny. Vypojte žehličku a počkejte, než trošku vychladne. Pamatujte ale na to, že nesmí být úplně studená. Naneste na žehlící plochu trochu zubní pasty, nechte minutu působit, a poté setřete houbičkou. Nakonec ještě opláchněte vodou a můžete pokračovat v žehlení.

vytlacena zubni pasta
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ocet

Malé a čerstvé popáleniny docela jednoduše odstraníte tím, že žehličku přetřete hadříkem namočeným v octu. Ale pokud jsou spáleniny větší a starší, je třeba nechat žehličku v octu delší dobu. Nalijte ho do misky a vložte do ní složenou utěrku. Odpojenou žehličku ponořte do octa a nechte ji tam několik hodin, nejlépe přes noc.

Olej

Vychladlou žehličku můžete také vyčistit za pomoci oleje. Na žehlící plochu naneste tenkou vrstvu oleje, a poté na ni nasypte trochu soli nebo písku, povrch následně vydrhněte. Nakonec směs setřete a na pár minut použijte žehličku na starý nepoužitý plech nebo jiný materiál, abyste odstranili zbytek oleje.