Zachraňuje liché ponožky a vyrábí z nich roztomilé panenky. Sdílela návod pro každého, za 10 minut je hotovo

Nemusíte v obchodech nebo na tržnicích shánět spoustu drobných maličkostí pro své blízké. Když je obdarujete vlastnoručně vyrobenou figurkou, jistě to ocení víc.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vlastnoručně vyrobeným dárkem můžete své blízké mile překvapit. Zejména v době, kdy letí vzhůru ceny v podstatě všeho, by vám mohl tip na vytvoření maličkosti, která téměř nic nestojí, přijít vhod. Navíc jde o velmi roztomilou věc, která se může líbit dětem i dospělým. Na její výrobu budete potřebovat staré ponožky a trochu šikovnosti. Během 10 minut bude hotová.

Osamělou ponožku nevyhazuje

Možná máte pocit, že vám doma někdo krade ponožky. Nikoli celý pár, ale vždycky zmizí jen jedna. Prostě po každém praní zjistíte, že nějaká do páru chybí. Osamělá ponožka pak letí do odpadkového koše. Můžete ji ale využít k výrobě rozkošných postaviček, kterými můžete obdarovat své blízké. Určitě na jejich tváři vyloudí úsměv.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Potřebovat budete, vyjma ponožek, už jenom jehlu, nitě, bavlnky, korálky nebo plastové oči a mykanou střiž, případně kuličkové rouno či polyesterové kuličky nebo jakýkoli jiný materiál, kterým figurku vyplníte. Na internetu koluje řada návodů, které vás krok po kroku provedou celým procesem výroby, na jehož konci vznikne krásná postavička.

Základ zvládnete za 5 minut

Postup je opravdu jednoduchý, pokud to alespoň trochu zvládáte s jehlou a nití. Vezmete si ideálně punčochovou ponožku, dáte do ní trochu výplně, vytvarujete ji do malé koule a pak ji zajistíte stehy. Následně postup ještě zopakujete. V podstatě tím vznikne základ pro ruce. Pak udělejte ještě miniaturní kouličku, která bude nosem figurky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednotlivé komponenty odložte a vrhněte se na výrobu tělíčka a hlavy. Vezměte punčochu, odstřihněte spodní část a zhruba centimetr a půl od okraje ji zašijte. Pak váleček naplňte výplní a zašijte i druhý konec. Přebývající část punčochy později vytvoří vlasy postavičky. Základ pro tělo a hlavu máte hotový a nezabralo vám to ani 5 minut.

Vyšijete pusu, obočí i řasy

Zhruba ve třetině váleček pevně svažte přízí nebo provázkem. Přetažením příze vertikálně nahoru a dolů vytvoříte iluzi, že hračka má nožičky. Udělejte pevné uzly, aby se příze nerozjela. Na hlavičku připevněte nos, nalepte nebo přišijte oči, vyšijte pusu a můžete si pohrát i s obočím nebo řasami. Figurku teď zbývá už jenom obléknout a připevnit ruce.

Vezměte pestrobarevnou ponožku, odstřihnete spodní část a navlékněte kabátek na panenku. Na hlavě nechte povytažený okraj punčochy, který bude vypadat jako vlasy. Ofinu můžete libovolně ustříhnout, aby vypadala co nejlépe. Pak kabátek na postavičku přišijte. Nakonec připevněte ruce a můžete přidat i libovolné doplňky. Vlastnoručně vyrobenou hračku máte hotovou.

Jaké máte další tipy na výrobu drobných dárků?

Zdroj: HomeHacks
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články