Děti se mohou do světa podívat online - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Děti se mohou do světa podívat online

Děti se mohou do světa podívat online

Aniž by opustili teplo domova a gauč, mohou děti sledovat různá místa virtuálně. COVID-19 nepřeje výletům ani hromadným akcím, proto se spousta majitelů muzeí a dalších zařízení uchýlilo k tomu, že prohlídky a další nabídky poskytují přes internet online.

kid 1520705 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Online prohlídky mohou být plné zábavy

Děti tak mohou být fyzicky doma a přitom poznávat svět. Škola se změnila na digitální, děti se učí doma, úkoly se posílají emailem a i třídní výlety mohou děti prožit ve virtuálním světě. Prožijí dobrodružství, poznají historii, objevují vědu a mohou sledovat, jaké je to ve vesmíru. Jestli chcete, aby si děti ze zážitku něco zapamatovali, zkuste je přimět, aby si i po vypnutí počítače pročetly materiály, které k výletu dostaly.

Mohou popsat, jak se jim výlet líbil nebo nakreslit obrázek. Vytvořit společně můžete pořadač, kde si budete nakreslené obrázky nebo popsané texty. Po několika výletech si jimi budete rádi společně s dětmi listovat.

gaming 4206919 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
I cestovat se dá online

Britské muzeum umožní dětem procházet muzejní sbírku podle časového období. Metropolitní muzeum zase nabízí zajímavé možnosti pro ty nejmenší děti a umožní jim prozkoumat ilustrovanou mapu a najít poklady.

Navštivte několik farem nebo památek

Na farmách děti uvidí, jak jídlo roste, sklízí se a dostane se přímo na váš stůl. Poznají potraviny, které se jim možná ani nechce ochutnávat. American Egg Board má virtuální prohlídky různých farem na vejce. Pěstitel farmy Bright Farms zase ukazuje dětem, jak se jídlo dostane z pole do obchodu s potravinami. Na konci prohlídky dostanou soutěžní kvíz.

Také mezi památkami najdeme mnoho možností. Buckinghamský palác si můžete prohlédnout místnost po místnosti. Ostrov Ellis uvidíte tak, jak to udělalo na 12 milionů migrantů mezi lety 1892 až 1954.

Děti nejvíce bude bavit zoologická zahrada nebo obří akvária. Mezi nejkrásnější patří například:

  • Zoo v Atlantě
  • Zoo Bronx
  • Shedd Aquarium
lion 163410 1920
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Jedinečná návštěva mnoha míst

Mezi další výlety zařaďte například továrny na cukrovinky nebo další zajímavé obchody, do kterých byste se jen těžko fyzicky dostalo.