7 psích plemen, která se báječně hodí k dětem. Jsou natolik mírumilovná, že se dokonce mohou stát jakousi chůvou

Pokud máte dítě a chcete si pořídit psa, je obzvláště důležité, abyste dbali na výběr správného plemena. Zde najdete ta nejvhodnější přímo pro vás.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Psi patří mezi nejoblíbenější domácí zvířata rodin s malými dětmi, a to z velmi dobrého důvodu – jsou to milující, věrní přátelé a skvělí společníci, kteří pomohou naučit vaše dítě nejen zodpovědnosti, ale také bezpodmínečné lásce. Ještě než se však vrhnete do koupě svého čtyřnohého mazlíčka, měli byste zvážit volbu plemene, které se do vaší domácnosti hodí nejvíce. Níže se proto můžete podívat na 7 nejlepších a nejvhodnějších psů pro rodiny s dětmi. 

1) Bostonský teriér

Ačkoliv může bostonský teriér působit jako zmenšená kopie německého boxera, tito psi mají veselou a velmi hravou povahu, přičemž jsou dostatečně trpěliví a nevykazují žádné známky agrese. Kromě toho se díky své malé velikosti a nenáročnosti na život skvěle hodí do bytů nebo menších domů – ne nadarmo se tito chlupáči řadí mezi nejoblíbenější psí plemena současnosti. 

2) Kernteriér

Tito veselí teriéři mají velmi rádi děti a jsou připraveni hrát si s nimi za jakýchkoliv okolností klidně i dlouhé hodiny. Kernteriér je skvělý rodinný společník, jehož trpělivost je natolik velká, že dokáže snášet i ta nejotravnější mrňata, aniž by projevil jakoukoli agresi. Je proto skvělým společníkem do každé rodiny s malými dětmi, a jelikož je malý, stačí mu k životu pouze menší dům nebo klasický byt

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Bišonek 

Bišonci patří mezi nejhezčí psí plemena, a když je uvidíte, budete je mít nutkání okamžitě pomazlit. Skvělou zprávou však je, že i tito psi mají rádi kontakt s člověkem, objímání a neustálé hraní si s dětmi. Jedná se proto o skvělého domácího společníka do každé rodiny, který na vás nikdy nezaútočí a bude kontaktní za jakýchkoliv okolností. 

4) Francouzský buldoček

Francouzský buldoček je další skvělá volba pro rodinu žijící v malém městském bytě. Tito psi jsou neuvěřitelně roztomilí, veselí a aktivní, a to aniž by potřebovali příliš péče a prostoru. Co se týče dětí, tak se rozhodně nemusíte bát, neboť jsou při správném výcviku zcela poslušní a jsou tolerantní, takže nevykazují známky agrese. 

5) Bígl 

Bígl je jedno z nejzvídavějších psích plemen, rádi cestují a objevují nové věci. Jedná se o skvělého společníka, který ocení přítomnost každého člena rodiny – zakoupit byste jej však měli v případě, pokud je vaše dítě starší 10 let. Potřebuje totiž více péče, jako jsou zejména pravidelné procházky a výcvik, aby poslouchal. Pro život mu však postačí byt nebo menší dům. 

iZdroj fotografie: Pxhere

6) Kavalír King Charles španěl

Kavalír King Charles španěl je velmi hodné a klidné psí plemeno, které si rádo hraje a tráví čas s každým členem rodiny. Kromě toho je podle odborníků považován za jedno z nejlepších psích plemen pro malé děti, ovšem je zapotřebí si uvědomit, že není příliš aktivní a rozhodně si nebude chtít neustále hrát. Jedná se proto o psa, který je vhodný pro klidný život v městském bytě. 

7) Jorkšírský teriér

Jorkšírský teriér je velmi malý pes, který mívá mnoho energie. Jedná se o velmi dobře cvičitelné psí plemeno, jehož povaha však může být mnohdy problémem pro nejmenší děti. I přes malou velikost jsou totiž tito psi velmi hrdí a tvrdohlaví, tudíž se nemusí bát ozvat, pokud se jim něco nelíbí. Naštěstí však jejich aktivita a vášeň pro hru často vítězí. 

Jakého psa byste vašemu dítěti pořídili vy?

Zdroj: Sobaky
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc
Události247.cz
Události247.cz
Velká bitva přijde už brzy: Válka se schyluje k něčemu, co si zatím nikdo nedokáže ani představit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci