Stát se rychle potřebuje zbavit majetku. Kus lesa koupíte za 55 Kč, stavební pozemek za 1 600 Kč

V letošním roce propadlo státu nespočet nemovitostí, které jsou nyní k dispozici za pár korun. Stačí o ně zažádat a budou vaše.

i Zdroj fotografie: Richard Webb / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Po České republice se nachází mnoho zapomenutých staveb a pozemků, které počínaje 1. 1. 2024 propadly ve prospěch státu. Úředníci tak nyní disponují celkem 107 824 nemovitostí, a aby nepřišly nazmar, nabízí je levně občanům. Jak proto uvádí server CeskeStavby, pokud máte o nějakou z nich zájem, neprodleně se přihlaste a brzy bude vaše. 

Stavební pozemky za pár peněz po celé ČR

Koupit si nemovitost představuje v současné době pro mnoho lidí velký problém. Státní příslušníci nad tímto problémem však přemýšleli již dříve, a proto se rozhodli počínaje letošním rokem zrušit vlastnictví zapomenutých budov a pozemků. Státu tak připadlo více než sto tisíc nemovitostí, a to s hodnotou přesahující až 5 000 000 000 Kč. Aby však byla jejich cena pro občany přívětivější, rozhodli se jejich cenu snížit na minimum.

Každý, kdo má zájem, tak může nyní koupit kus lesa již například za 55 Kč za metr čtvereční, přičemž zajímavý stavební pozemek se v průměru prodává zhruba za 1 600 Kč za metr čtvereční. Na tento a další příklad se můžete podívat například na webu CeskaZeme, kde se každý den objevují nové příležitosti. Pozor však, že pokud se objeví dobrá příležitost, většinou tam moc dlouho nevydrží. Raději proto na nic nečekejte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Stát nabízí krásné nemovitosti za pár peněz.

Ačkoli se zestátnění budov může zdát prospěšné především pro vládní zástupce, ve skutečnosti se jedná o skvělou příležitost, jak renovovat opuštěné stavby, které dlouhé roky nebyly využívány a akorát ohrožovaly okolí. Nyní tak mohou sloužit lidem v nouzi a být opět využívány tak jako dříve. Na webu adbz jsme také psali o nemalé pokutě, která hrozí všem Čechům, kteří bydlí v domě. Její výše se může vyšplhat až do 2 000 000 Kč. 

Co si o těchto pozemcích myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články