Jakýkoliv povrch bude beze šmouh: Trik je ve způsobu utírání, nikoliv v typu přípravku. Krouživé pohyby jsou na škodu

Usnadněte si úklid pomocí tohoto jednoduchého triku. Tajemství lesklých povrchů beze šmouh spočívá ve správných pohybech. Takto bude vaše domácnost opět dokonale čistá.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Běžný ani generální úklid se neobejde bez potřebného drhnutí zanesené špíny a zaschlých nečistot, a následného leštění speciálními přípravky. Důležitější než typ čisticích prostředků je způsob, jakým je používáte. Nemusíte utrácet peníze za speciální pomůcky, raději věnujte pozornost tomu, abyste si pomocí správných pohybů práci co nejvíc usnadnili.

Proč na povrchu zůstávají šmouhy

Ať už věnujete leštění nábytku, podlah nebo skleněných povrchů jakkoliv dlouhý čas, často na nich po uschnutí zůstávají nevzhledné šmouhy. K jejich odstranění pak většina lidí využívá speciální přípravky nebo hadříky a dále tak ztrácí drahocenný čas i prostředky. Příčinou tohoto problému je však rychlé vypařování čistícího přípravku, který po sobě zanechává šmouhy, a také používání špatných pohybů, které tento problém ještě zhoršují.

Do vody na vytírání se vyplatí přidat sůl: Má dezinfekční schopnosti a nezanechá šmouhy

Vhodné čisticí přípravky

Ideální prostředky k úklidu domácnosti často bývají ty, které obsahují alkohol. Jeho přítomnost zpomaluje vypařování, a tak máte k jejich rozetření mnohem více času. Přestože je v obchodech k dostání velké množství přípravků, z dlouhodobého hlediska byste měli dát přednost přírodním variantám, které jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí i vašemu vlastnímu zdraví. Obzvlášť v případě, že se v domácnosti nacházejí zvířecí mazlíčci nebo malé děti, které různé povrchy olizují.

Čištění sprchového koutu, rozprašovač, gumové rukavice iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak uklízet beze šmouh

Nejčastější chybou při mytí podlah, oken, zrcadel i nábytku jsou prudké pohyby dopředu a dozadu nebo postupné kroužení. Mnohem účinnější je přitom vedení tahu jen jedním směrem. Správně byste tak měli navlhčit hadřík vhodnou čisticí směsí a provádět pohyb jen ve směru zleva doprava a shora dolů (nebo naopak). Tímto zajistíte, aby se po čištění neobjevily nevzhledné šmouhy.

Dejte si pozor na dočišťování

Pokud i po finálním přetření objevíte nečistotu, kterou je potřeba odstranit, riskujete tím, že budete muset konečné leštění provést znovu. Z toho důvodu je doporučováno vždy nahrubo plochu důkladně vyčistit a zbavit všech skvrn a špíny a teprve poté úklid dokončit. Čištění dřevěného nábytku s výrazným vzorem byste měli provádět vždy ve směru vzorování.

Jakou fintu proti šmouhám na površích používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články