Tipy pro obrovskou úrodu domácí zeleniny | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 4 letitá tajemství chránící vaše rostliny po celý rok. Nebudete potřebovat ani postřik. Užijte si bohatou úrodu šťavnatých plodů

4 letitá tajemství chránící vaše rostliny po celý rok. Nebudete potřebovat ani postřik. Užijte si bohatou úrodu šťavnatých plodů

Jestliže se chcete radovat z toho, jak krásná se vám urodila v létě zelenina, stačí dodržovat těchto pár jednoduchých tipů.

velka sklizen zeleniny e1629880800328
Zdroj fotografie: Depositphotos

Poslední dobou se čím dál více dostává do módy mít vlastní zeleninu ze zahrádky. Takže je na čase, aby se i vaše zahrádka mohla chlubit velkou úrodou zeleniny. Na jaře je s údržbou zahrady a vysazováním zeleniny tolik práce, že se často zapomíná na to, že i v létě je stále na čem pracovat. Přitom skutečným klíčem k vypěstování zeleniny je starat se o vaši zahradu každý den. No a než se nadějete, budete sklízet obrovské množství chutné zeleniny.

Každý den si projděte celou zahradu

Možná si ještě vzpomínáte na tu zeleninu, kterou jste na vaší zahrádce zasadili před pár týdny. Bohužel, pouhé zasazení opravdu nestačí a zahrada vás potřebuje každý den. Jediný způsob, jak chránit a pěstovat vysazenou zeleninu, je vědět, co se v ní děje. Může se stát, že za pár dnů se objeví nějaký nový škůdce a vy budete mít po úrodě, protože během pár hodin se ze zeleniny stane pouhá vzpomínka.

zahrada plna zeleniny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Odstraňte poškozené nebo nemocné listy

Jakmile uvidíte, že je nějaká z vašich rostlin poškozená, okamžitě jednejte. Musíte poškozené listy odstřihnout dřív, než se problém rozšíří do celé rostliny. Rostlina totiž, když je poškozená, věnuje veškerou svou energii do boje s nějakým parazitem. No, a když odstřihnete listy, bude moci tu energii začít věnovat květům a plodům.

paraziti na zelenine
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ořezávejte rostliny

Je opravdu důležité jednou za čas stříhat rostliny a to zejména vespod, aby se k nim dostal vzduch a mohl bezproblémově proudit. Odstraňte spodní větvičky z rajčat a papriky, aby k zelenině proniklo světlo a vzduch. Ze všech rostlin odstraňte suché nebo spodní větve, pomůže jim to. Když budete toto dělat, usnadní vám to práci se zaléváním, protože dešťová voda se dostane všude, kde jí je třeba. Zabere to jen pár minut a opravdu to stojí za to.

starani se o zeleninu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Sem tam je třeba dodávat živiny

Zeleninové rostliny rychle spotřebovávají živiny, které jsou obsaženy v půdě. Tím pádem je potřeba jim trošku pomoct a začít je hnojit. Kompost je plný živin, které se vyplavují do půdy, a rostliny tak mohou správně růst. No a tohle jsou ty rady, díky kterým budete nadšení z vaší domácí zeleniny.

Zdroj: Oldworldgardenfarms