Češi teď do klíče od domu dělají další dírku. A vy byste měli také
adbz.cz » Hobby » Do klíče od svého bytu udělal další dírku. Díky tomu ho už nemusí složitě hledat

Do klíče od svého bytu udělal další dírku. Díky tomu ho už nemusí složitě hledat

Občas jsou situace, kdy se hodí rychle najít potřebný klíč od dveří. Tyto tipy vám prozradí, jak snadno odlišit jednotlivé klíče.

klice krouzek svazek
Zdroj fotografie: Pittigrilli / Creative Commons / CC BY-SA

Všichni jsme se někdy ocitli v situaci, kdy jsme museli hledat správný klíč pro svůj byt, ale nedařilo se nám ho najít. Někdy je to tím, že máme příliš mnoho klíčů, a někdy je to tím, že jsou klíče neuspořádané. Může to být velmi frustrující a stresující, zejména když se z nějakého důvodu snažíme rychle dostat dovnitř. Proto je dobré mít v záloze triky, jak si usnadnit používání klíčů. Můžete si například vyvrtat do klíče další díru.

Vyvrtání dírky

Vyvrtání další díry v klíči může být velmi užitečné, zejména pokud máte mnoho klíčů a potřebujete rychle najít ten správný. Stačí vyvrtat malou díru na okraji klíče a pak ho můžete snadno rozpoznat mezi ostatními. Je vhodné tuto metodu použít pouze na jeden klíč, právě na ten nejpoužívanější, tzn. klíč od domu, práce atd. Pokud vyvrtáte děr více, začnete se v tom ztrácet.

Díru lze vyvrtat jednoduše, připravte si vrtačku, postačí aku vrtačka s přiměřeným vrtákem o šířce podobné, jakou má již vyvrtaná dírka na klíči od výroby. Klidně můžete zvolit i velikost vetší nebo menší, ale pozor, abyste klíč zbytečně nepoškodili. Klíč připevněte ke kusu dřeva nebo na speciální děrovačku. Poté opatrně vrtejte. Vyvrtání pravděpodobně udělalo ostré hrany, ty jednoduše obruste ruční bruskou nebo drsnějším smirkovým papírem.

Další tipy, jak snáze poznat klíč

Dalším užitečným tipem pro snadnou orientaci mezi klíči je použití klíčenky. Ta vám umožní uspořádat své klíče tak, aby byly snadno dostupné a uspořádané. Existuje mnoho různých druhů klíčenek, takže si můžete vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje. Místo klíčenky můžete použít také přívěsek na klíče. Ty se dělají všelijaké, s fotkou, s logem nebo jen nějakou dekorací.

dirka v klici vrtacka
Zdroj fotografie: Unsplash

Další užitečný tip je používat klíčové kroužky různých barev pro různé skupiny klíčů, jako například klíče k bytu, autu, kanceláři apod. To vám nejen usnadní hledání správného klíče, ale také vám umožní rychle a snadno roztřídit vaše klíče podle potřeby. Pokud často zapomínáte, který klíč patří ke kterému zámku, můžete použít nálepky nebo štítky. Jednoduše nalepte nálepku na každý klíč a popište ji podle zámku, ke kterému patří. Tímto způsobem budete mít vždy přehled o vašich klíčích.

Další užitečný trik je použít speciální klíčenky, které mají v sobě integrované LED světlo. Tyto klíčenky jsou velmi praktické, zejména v situacích, kdy musíte hledat klíč v temné oblasti. Stačí jen stisknout tlačítko na klíčence a světlo se automaticky zapne, čímž vám usnadní hledání správného klíče. Využitím výše uvedených tipů se budete moci snadno orientovat ve světě klíčů a hledání správného klíče bude mnohem jednodušší.