Zalévání řepy podle ověřeného časového plánu je alfou omegou gigantické úrody. Nesmíte ji za žádnou cenu přelít

Řepa je sice plodina, která potřebuje hodně vody, ale v žádném případě to neznamená, že nevadí, když se přeleje. To by totiž mohlo nadělat pěknou paseku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoliv jsou řepy považovány za žíznivou plodinu, je důležité se vyhnout jejímu přelévání. Příliš mnoho vody totiž může vést k napadení chorobami a hmyzem a také k možnému úhynu plodin. Ovšem zajištění dobrých podmínek pro pěstování řepy povede k bohaté sklizni. Je třeba si v zalévání řepy udělat systém, a v tom vám možná pomůže náš dnešní článek.

Jaké jsou podmínky pro pěstování řepy

Řepa roste nejlépe v hluboké, vlhké a dobře odvodněné půdě s téměř neutrálním pH. Těžkou půdu dobře upravte organickým kompostem, abyste zlepšili odvodnění. Písčitá půda by měla být doplněna kompostem, který pomáhá zadržovat vodu. To, jak rychle nebo pomalu půda vysychá, hraje hlavní roli při určování zavlažovacího plánu pro řepu. Řepy by měly být udržovány rovnoměrně vlhké, ale nikdy ne zaplavené.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jak často byste měli řepu zalévat?

Na otázku, jak často řepu zalévat, je velmi těžké odpovědět. Kolik vody řepa potřebuje, závisí na její vyspělosti, půdních podmínkách a klimatu. Za chladných jarních a podzimních dnů půda schne pomalu, a to zejména ve vlhkých oblastech. Malé rostliny ještě nevyžadují tolik vody jako ty, které jsou již blízko dospělosti. K určení a udržování přesného harmonogramu zavlažování řepy je zapotřebí trochu úsudku.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pojďte si vytvořit časový plán zavlažování řepy

Obecně lze říci, že dobrý plán zavlažování řepy je přibližně 2,5 cm vody za týden. Jedná se samozřejmě o kombinaci dešťové vody a doplňkového zavlažování. Pomocí srážkoměru změřte množství srážek a závlahové vody, které vaše zahrada přijímá. Nikdy vám nic neudělá, když strčíte prst do země, abyste cítili vlhkost. Nejdůležitější ale je nejprve si zajistit dobré podmínky pro pěstování řepy.

Zdroj: Gardeningknowhow

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články