Stačí vysadit mrkev vedle řepy a sledovat zázrak přírody. Nová odrůda potěší i ty nejnáročnější pěstitele

Bloggerka Julie na své zahrádce vypěstovala hybrida. Stalo se to úplnou náhodou, když vysela dva druhy zeleniny v těsné blízkosti. Nečekala, že se to může stát, a svým objevem se pochlubila i na sociální síti.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Bloggerka Julie pěstovala na zahradě mrkev, ale byla překvapená, když namísto mrkve vykopala zeleninu, která byla úplně jiná. Podařilo se jí vypěstovat nový druh. Zároveň pochopila, proč je výsadba jakékoliv zeleniny vedle červené řepy špatný nápad. Svůj objev musela ukázat na sociálních sítích. Julia se mimo jiné může pochlubit záviděníhodnou farmou. Dívka vedle své zahrady chová také slepice a kuřata, která jí hojně nesou vejce a dělají společnost.

Objev na záhonku

Nejúžasnější objev na ni čekal na záhonku poté, co vysela mrkev a červenou řepu. Vzdálenost semínek byla minimální, což zřejmě vedlo k jejich propojení. Zatímco čekala na sklizeň dvou různých druhů zeleniny, v zemi mezitím vyrostl hybrid. Neznámá zelenina měla podlouhlý tvar, stejný jako mrkev, a fialovou barvu. Jak chutnala ovšem není známo.

iZdroj fotografie: Unsplash

Rozhodla se plod uvařit, ale nestalo se nic dobrého, zelenina změnila barvu a zezelenala. Mutanta ze zahrádky pojmenovala tchyně. Lidé na sociálních sítích jsou unešení z názvu, který zelenině dala, a její objev komentují a radí jí, nápady se ovšem většinou opakují. Například aby svůj objev oznámila vědecké komunitě, a nebo že by si novou odrůdu měla nechat patentovat. Komentářů, že na vesnici viděli už vše, ale toto vidí poprvé, je také mnoho.

Názory lidí, jak je toto možné, jsou různé. Někteří možná mají i správnou odpověď. Mohlo se to stát například tak, že mrkev i řepa vykvetly zároveň, a tak byla řepa opilována, pročež vlastně vznikl kříženec řepy s mrkví.

Historie mrkve

Fialová mrkev se dnes běžně pěstuje, ale vidíme ji zřídka, protože jsme zvyklí na tu oranžovou. Mnohem rozšířenější je mrkev taková, jakou ji známe všichni. Podle odborníků má fialová mrkev mnohem více vitamínů a minerálů než ta klasická oranžové barvy. Dříve nebyla fialová mrkev nic zvláštního, naopak oranžovou barvu získala až postupem času. Kdysi se běžně sklízela mrkev fialová nebo tmavě červená, ale také žlutá nebo bílá.

Zdroj: Seed to Success, Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články