Skládejte oblečení tak, že vám ve skříni ušetří až polovinu místa oproti současnému stavu. Stačí znát pár triků, které zvládnete raz dva

Je možné, že oblečení vůbec neskládáte a jen ho pověsíte. Ale pro ty, kteří oblečení skládají, máme pár jednoduchých tipů, jak si skládání ulehčit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existují tři druhy žen – ty, které skládají všechno oblečení, ty, které neskládají nic, a ty, které raději všechno pověsí. Ty, jež oblečení skládají, vědí, že poskládané prádlo není zmačkané, snadněji se vejde do skříní a je snazší je najít. Ženy, které je neskládají, mají většinou v šatníku obrovský chaos. A ty, jež oblečení věsí, skládají pouze spodní prádlo nebo ručníky. Navěšené oblečení navíc vypadá moc hezky. Do jaké skupiny patříte vy?

Ulehčete si práci se skládáním

Nejjednodušší je, když si při skládání pomůžete třeba stolem nebo jiným rovným povrchem, třeba kuchyňskou linkou. Použitím tohoto povrchu totiž získáte ostřejší záhyby a budete mít více prostoru na to, dávat si věci na sebe. Vždy nejprve poskládejte věci, které často nosíte a které se snadno skládají. Ponožky a spodní prádlo nechte úplně na konec. A můžete využít i svoje děti, vždy chtějí dělat to, co děláte vy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skládání džínů a spodního prádla

Nejdříve se podíváme na skládání džínů. Zapněte všechny knoflíky a zipy, které na vašich džínech jsou. Přeložte je na půl a na dvakrát nebo na třikrát je složte, vždy od nohavic k pasu. Nejjednodušší je skládat spodní prádlo. Narovnejte si ho na stole a přehněte ho napůl tak, aby nohavičky byly na sobě. A teď už je jen ještě jednou vodorovně složte asi do poloviny prádla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Košile s límečkem

Může se zdát, že skládání košile s límečkem je docela složitá věc, ale není tomu tak. Nejprve zapněte všechny knoflíky nebo zipy. Košili úhledně narovnejte na stůl přední částí košile dolů. Složte jeden rukáv a asi třetinu košile směrem k zadní části. To stejné udělejte s druhým rukávem. Teď už jen košili přeložte a otočte tak, aby přední část směřovala nahoru.

Zdroj: Thespruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články