Čtyřčlenná rodina pohodlně žije v obytném voze | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Za nájem ušetří 30 000 Kč měsíčně: 4členná rodina si zřídila celoroční obytný vůz, z komfortu přitom neustoupila

Za nájem ušetří 30 000 Kč měsíčně: 4členná rodina si zřídila celoroční obytný vůz, z komfortu přitom neustoupila

Čtyřčlenná rodina se bez potíží vejde do obytného vozu. Žije v něm po celý rok a na nedostatek komfortu si rozhodně nestěžuje.

obytny dum pohled
Zdroj fotografie: S vědomím Mandy a Aaron Wilson

Při současných cenách bydlení se mnohé rodiny snaží najít způsob, jak co nejvíce ušetřit. Dobrou zprávou je, že ne vždy je třeba pořizovat klasickou nemovitost. Naopak. Při šikovném řešení si vystačíte i s přestavěným obytným vozem stejně jako manželé Mandy a Aaron Wilson a jejich děti Israel a Elery.

Komfortní bydlení na 10 metrech

Na počátku všeho stál deset metrů dlouhý obytný vůz Damon Challenger třídy A. Ten manželé společně zrekonstruovali a přizpůsobili celoročnímu bydlení. Vůz ovšem stále zůstal pojízdný, takže si společně s dětmi mohou užívat nomádského života a žít právě tam, kde jim to bude aktuálně vyhovovat nejvíce. Návštěvníky ohromí už vstup.

obytny dum vstup
Zdroj fotografie: S vědomím Mandy a Aaron Wilson

Pokud vůz parkuje na místě, nechybí před schodištěm vedoucím dovnitř velká předložka, díky níž je možné minimalizovat úklid ve vnitřních prostorách. Dekor schodů připomíná dřevo, ale ve skutečnosti jde o vinyl, který dominuje celému prostoru. Působí totiž velmi přírodně, ale zároveň se opravdu snadno udržuje a nabízí značnou odolnost. Navíc je lehčí než dřevo, což je u mobilního bydlení velmi důležité.

Přední část vozu hostí zábavu

Prohlídka začíná v přední části vozu. Tady je interiér podobně jako v ostatních částech tohoto nevšedního bydlení vyveden ve světlých barvách, takže vše vypadá opticky větší a přívětivější. Bílá je pohovka s úložnými prostory i stolky na elektroniku nebo třeba pro hraní společenských her. Boty je nutné odložit už u vchodu – v tom je Mandy nekompromisní. I tak se však důkladnému úklidu těchto prostor musí věnovat nejméně jednou týdně.

Na společenské prostory navazuje kuchyně. Tu dovedli Mandy a Aaron Wilson co do minimalismu opravdu do extrému. Najdete tu přesně čtyři misky a čtyři talíře – po jednom pro každého člena rodiny. A i další příslušenství je udržováno jen na nezbytném minimu. Všude také dělají majitelům společnost šikovné organizační boxy, mnohdy i s nápisy, které přesně určují, co a kam patří. Stůl je umístěn před oknem, takže během jídla nechybí pohodová atmosféra.

obytny dum kuchyne
Zdroj fotografie: S vědomím Mandy a Aaron Wilson

Ložnice i pokoj pro děti

Spaní se v tomto obytném voze nese v duchu paland, postavených na prostorných skříních s šuplíky. Komfort tak jde ruku v ruce s dostatkem úložného prostoru a nechybí ani tolik potřebné soukromí. Samostatným bodem je pak koupelna, vyvedená rovněž ve velmi čistém designu s převahou světlých barev. Prostornou vanu a umyvadlo doplňují police s organizačními boxy. Díky nim působí i takto malý prostor velmi útulně a relaxačně.

Máte rádi nomádský styl života nebo dáváte přednost spíše klasickému bydlení?

Zdroj: LivingInAShoeBox