6 ingrediencí, které zajistí správný růst vašich rostlin | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Perlivá či akvarijní voda, tajné ingredience, po kterých bude zahrada růst jako o závod. Během týdne se změní k nepoznání

Perlivá či akvarijní voda, tajné ingredience, po kterých bude zahrada růst jako o závod. Během týdne se změní k nepoznání

Starost o vlastní zahrádku je každodenní činnost, jelikož je tam vždy potřeba něco udělat. Zjednodušte si svou práci pomocí těchto tipů.

zahrada
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mít vlastní zahrádku znamená jistou odpovědnost. Můžete ji sice nechat jen tak na pospas, ale v tom případě musíte automaticky očekávat, že krom plevelu vám tam moc věcí nevyroste. Jednoduše řečeno, zodpovědný přístup je základ, bez kterého se neobejdete. Pokud jej ale zkombinujete s tipy, které vám níže přinášíme, tak máte úspěch zaručen a můžete se těšit z následných plodů.

Nebojte se použít perlivou vodu

Perlivá voda obsahuje velké množství makroživin, jako je uhlík, kyslík, vodík, fosfor, síra, draslík či sodík. Všechny tyto makroživiny jsou velmi prospěšné pro vaši zeleň. Jako důkaz tohoto tvrzení můžeme uvést státní univerzitu v Boulderu ve státě Colorado, kde vědci zalévali jednu skupinu rostlin čistě perlivou, a druhou obyčejnou vodou po dobu 10 dnů. Jak už asi tušíte, rostliny zalévané bublinkami tento souboj vyhrály na plné čáře.

Vaječné skořápky pro lepší růst

Vaječné skořápky jsou pro vaše rostliny přínosné hlavně díky svému vysokému obsahu vápníku. Z tohoto důvodu byste je neměli házet do koše, ale raději ke svým rostlinám do zahrádky. Jednoduše je opláchněte a rozdrťte. Přidávat byste je měli k rostlinám jako jsou rajčata, jelikož právě ta nejčastěji trpí na nedostatek vápníku. Přítomnost skořápek při jejich růstu tak může být zásadní. Další výhodou skořápek je, že se časem samy rozloží.

vajecna skorapka
Zdroj fotografie: Pixabay

Čajové lístky pro dobro vašich rostlin

Použité čajové lístky obsahují konkrétně tři živiny, které potřebuje každá rostlina pro zdravý růst. Těmi jsou dusík, vápník a uhličitan draselný, neboli potaš. Nasypejte je ke kořenům vašich rostlin, abyste jim zajistili pravidelný přísun živin.

Slupky z banánů do koše nepatří

Než se rozhodnete zasadit rajčata, růžové keře či zelený pepř, nejdříve využijte benefity banánových slupek. Po dojedení banánu slupku nakrájejte a zakopejte do hlíny v místě, kde budete sázet. Obsah potaše a fosforu jsou důvody, proč slupky vaše rostliny obohatí.

Akvarijní voda je výhodná

Jakmile příště nastane čas na výměnu vody v akváriu, starou vodu z něj vylijte k vašim rostlinám. Odpad a bakterie ve staré akvarijní vodě jsou sice pro ryby škodlivé, ale pro rostliny jsou naopak velmi prospěšné. Jen používejte sladkou vodu, nikoliv slanou. Nicméně pozor, že pro jedlé rostliny se tato vychytávka nehodí.

rybicky v akvariju
Zdroj fotografie: Pixabay

Dřevěný popel pro neutralizaci

Kyselou půdu lehce zneutralizujete pomocí popelu ze dřeva. Pokud chcete zjistit, jestli je vaše půda pro pěstování příliš kyselá, tak si pořiďte sadu pro testování pH půdy. Otestujte malý vzorek, a než popel aplikujete, tak se ujistěte, že je na dotek úplně studený.

Zdroj: Bobvila