Za opečovávanou zahrádku můžete získat pohádkovou finanční odměnu. O výhru se stačí přihlásit

Staráte se o svou zahradu? Je radost se na ni dívat? A věděli jste, že za opečovávaný pozemek můžete získat odměnu?

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Pro mnohé z nás je krásně upravená zahrada chloubou. Pečujeme o ni, vysazujeme okrasné dřeviny, květiny, děláme skalky, umisťujeme si na pozemek různé drobné stavby, budujeme jezírka. Je toho hodně, co můžeme mít na své zahradě, aby byla pastvou pro oko. A věděli jste, že za upravenou zahradu můžete být navíc i odměněni?

Zahrada je pastvou pro oko

Samozřejmě ne každá. Jsou zahrady, na kterých jejich majitel tzv. nehne ani prstem. A pak jsou zahrady, kolem kterých když procházíte, musíte se na chvíli zastavit a jednoduše se „kochat“ tím krásným výhledem. Mnohé zahrady tady u nás jsou totiž skutečnou pastvou pro oko.

Možná i vy máte zahradu a dáváte si záležet, aby byla upravená. Třeba vás ale nenapadlo, že za tuto svou práci a dřinu můžete být odměněni. Probíhají totiž různorodé soutěže o nejkrásnější zahradu, kde je možné získat pohádkovou odměnu.

Zapojit se může každý

Slyšeli jste už někdy o soutěži nesoucí název Zahrada roku? V rámci této soutěže se hledají výjimečné zahrady. A těch je tady u nás v České republice opravdu mnoho a jednou z nich by třeba mohla být i ta vaše.

Zahrada nemusí být jen starostí a důvodem, proč máte během sezony „o zábavu postaráno“. Pro mnohé z nás je zahrada i místem k odpočinku a relaxaci. Vytváříme si tu takové prostředí, kde chceme trávit čas. Posedět s šálkem dobré kávy a vychutnat si výhled na rozkvetlé květiny, stromy, keře nebo bublající jezírko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do soutěže se přitom může zapojit každý. Někde probíhají jen regionální soutěže, jiné jsou celorepublikové. Nemusíte pro to udělat nic složitého, stačí poslat fotografii vaší zahrady. Jednoduše se pochlubíte, jak to máte na své zahradě krásné, a kdo ví – třeba v některém z dalších ročníků vyhrajete právě vy.

O zahradu bychom se měli starat

Starat se o svůj pozemek by měla být samozřejmost pro každého z nás, kdo nějaký pozemek vlastní. Jednak je pohled na upravenou zahradu daleko příjemnější a jednak si mnoho lidí neuvědomuje, že stačí jedno udání od souseda a můžete dostat nemalou pokutu.

Pokud máte zahradu, starejte se o ni. Věděli jste, že jste ze zákona povinni omezovat výskyt škodlivé zeleně? Tuto povinnost udává ustanovení § 3 odst. 1 písm. a), informuje web TZB info. Všímavější soused by vám mohl zadělat na nepříjemnosti.

Je pro vás zahrada radost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Alena Búdová

Zobrazit další články