Luxus ve stylu vintage naplnil starý kamenný dům. To jste ještě neviděli
adbz.cz » Rekonstrukce » Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní

Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní

Zvenčí nehezká nemovitost, do které by to nikdo na první pohled neřekl, ukrývá uvnitř luxusní vintage zařízení.

Kamenný dům zvenku
Zdroj fotografie: S vědomím Hughesových

Zvenku není tato budova nikterak zajímavá, působí spíše jako stará kamenná barabizna. Vevnitř však ukrývá luxus nevídaných rozměrů. Stavba z roku 1680 leží v keltské oblasti, na skok od severního pobřeží anglického Cornwallu. Venkovský dům nazývaný Sweetpea Cottage nebyl vždy takto vkusně zařízen. Za ta léta prošel rukama několika majitelů. Až mladý manželský pár přišel s myšlenkou restaurování a renovace interiéru ve stylu vintage v té nejluxusnější podobě.

Jak nahnat světlo do temného prostoru

V době, kdy vznikla budova Sweetpea Cottage, šlo především o minimalizaci prostoru, kterým by unikalo teplo. Tehdy se z čistě praktických důvodů stavěla jen velmi malá okna a dělaly se nízké stropy, což je opak toho, co se od staveb očekává v současné době. Obojí se při renovaci ukázalo jako značný problém, protože prostor uvnitř vypadal menší a temný. S tím si však noví majitelé lehce poradili tak, že natřeli všechny stěny, stropy i trámy bílou barvou.

Do interiéru zahrnuli hodně zrcadel, které lomí světlo, dělají prostor opticky větším a dodávají mu luxus. Spousta luceren a lustrů rozmístěných po domě rovněž přispívá k prosvětlení této budovy. Majitelé volili při zařizování interiéru pastelové barvy na nábytek, závěsy i okrasné polštáře. Krb prošel také renovací, noví majitelé ho vyčistili od sazí a zesvětlili obkladovým kamenem.

Luxus ve formě kamenného krbu
Zdroj fotografie: S vědomím Hughesových

Luxus, kam jen oko dohlédne

Na přízemí byl uplatněn koncept otevřeného prostoru. Nachází se tam prostorný obývací pokoj s rustikální jídelnou. V zadní části domu byla vybudována přístavba, aby mohla vzniknout kuchyně v luxusním rustikálním stylu. V přístavbě je též vintage koupelna. U krbu se nachází schodiště, jež vede do podkroví, kde se nachází luxusní manželská ložnice. Této místnosti dominuje bílá a krémová barva, dětský pokojíček je v pastelových odstínech krémové a tyrkysové.

Jak byste rekonstruovali takový dům vy?

Zdroj: HomeBuilding