Dokonalé dlaždice budete mít i s domácím prostředkem | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Účinný prostředek z kategorie babských rad. Vyčistěte dlaždice v koupelně i v kuchyni bez nervů smícháním 4 ingrediencí

Účinný prostředek z kategorie babských rad. Vyčistěte dlaždice v koupelně i v kuchyni bez nervů smícháním 4 ingrediencí

Vyzkoušejte tento recept na domácí čistič a vyhněte se drhnutí dlaždiček v koupelně a kuchyni. Práce vám hned půjde lépe od ruky.

cisteni dlazdic houba
Zdroj fotografie: Depositphotos

Každá hospodyňka, která se snaží udržovat domácnost v čistotě, ví, že nejhoršími místnostmi pro úklid jsou kuchyně a koupelna. Na odstranění mastných nečistot nebo usazenin vodního kamene z dlaždic je úkol, na kterém doslova necháte ruce. Navzdory tomu, že moderní materiály nevyžadují zvláštní péči, stačí je otřít hadříkem navlhčeným v čisticím prostředku. Nejpraktičtější volbou je podle odborníků mramor nebo šedá porcelánová kamenina, ale kdo takový obklad v kuchyni nebo koupelně má.

Vyrobte si přípravek ze 4 ingrediencí

Vyčištění nejšpinavějších obkladů vyžaduje úsilí. Výrobci mycích a čisticích prostředků sice nabízejí nejrozmanitější výběr produktů, které účinně odstraňují stopy mastnoty na povrchu dlaždic, ale stejně jen nastříkat ho a doufat, že špína sama zmizí, je chiméra. Nemluvě o tom, na kolik vás tyto prostředky přijdou. Levnější a pro alergiky, kteří by neměli používat chemikálie, přijatelnější řešení by mohlo být to z kategorie babských rad.

Recept na domácí prostředek, který by měl na obklady fungovat, pravděpodobně používaly vaše maminky a babičky. Jeho výroba a použití je snadné a výsledek vás příjemně překvapí. Budete potřebovat půl lžíce jedlé sody, čtvrt lžíce bílého octa, třetinu lžíce citronové šťávy a 5 litrů vody. Do nádoby nalijte vodu a přidejte sodu. Promíchejte a pak přidejte citronovou šťávu, znovu promíchejte a nakonec přidejte ocet.

Domácí přípravek lze použít i na podlahu

Když se objeví pěna, máte roztok hotový. Přelijte ho do lahve s rozprašovačem. Pak už jen stačí nanést domácí přípravek na znečištěné místo, nechat ho 30 minut působit a pak důkladně vydrhnout kartáčem nebo houbou. Budete překvapení, jak čisté obklady budou a jak úklid bude snadný. Stejný roztok můžete použít také k dezinfekci podlah. Po vyčištění nezapomeňte dlaždice otřít do ducha.

dlazdicky uklid
Zdroj fotografie: Depositphotos

K vysušení lze použít v podstatě cokoli. Utěrky, které dobře absorbují vlhkost, dokonce i papírové utěrky, ale zřejmě spotřebujete celou roli. Nejlepší jsou utěrky z mikrovlákna nebo bambusové ručníky, protože nezanechávají šmouhy. Nezapomeňte si také chránit ruce gumovými rukavicemi. Jsou nezbytné, i když používáte čisticí prostředek z přírodních složek.

Jaký tip na čištění obkladů máte?

Zdroj: TheSpruce