Tenhle starý časopis se prodal za 141 milionů korun. Honem se podívejte, jestli jste si ho také neschovali

Pokud najdete doma tento starý časopis, vyhráli jste jackpot. Během nedávné aukce byl vydražen za neuvěřitelných 141 000 000 Kč.

i Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz
                   

Mnoho lidí má ve své domácnosti staré komiksy, za které by jim leckteří sběratelé zaplatili velkou sumu peněz. Příkladem je toho i nedávná aukce, během které se jeden takový sešit vydražil na neuvěřitelných 141 000 000 Kč – jednalo se však o velmi vzácné vydání oblíbeného superhrdiny, přičemž podobných kousků je na světě dle serveru Upi pouze okolo stovky. Pokud ho přesto najdete doma, můžete si přijít na tučnou odměnu.   

Výtisk za více než sto milionů korun 

Komiksy si v dětství rád přečetl nejspíše každý. Kdo by však řekl, že v současné době za ně leckterý movitý sběratel zaplatí klidně i stovky milionů korun. Podobná situace nastala počátkem dubna, kdy se během aukce společnosti Heritage Auctions vydražil jeden takový výtisk za 6 000 000 dolarů, což je ekvivalentem zhruba 141 000 000 Kč. Jednalo se přitom o vydání prvního čísla řady Action Comics z roku 1938, v němž se poprvé objevil Superman. 

K této částce mimo jiné přispěla i skutečnost, že byl komiks i po téměř devadesáti letech v poměrně dobrém stavu. Organizace Certified Guaranty Company (CGC), která se specializuje na hodnocení stavu komiksových sešitů, mu proto udělila hodnocení slušných 8,5/10. Díky své hodnotě se tak daný sešit stal dle serveru Novinky třetím nejlépe dochovaným výtiskem Action Comics No. 1 (vydaným National Allied Publications). 

Časopisů je v oběhu více 

Během minulosti proběhlo několik dalších aukcí, kde se objevily další drahé komiksy. Doposud držel aukční rekord výtisk Amazing Fantasy No. 15, ve kterém se poprvé objevil další legendární hrdina Spider-Man. Ten si získal svou hodnotu zejména díky perfektnímu stavu (9,6/10) a v roce 2021 se prodal za 3 600 000 dolarů (cca 84 600 000 Kč). 

Jaké komiksy máte nejradši vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články