Nabídl starý telefon a vydělal 1 000 000 Kč. Nemáte náhodou jeden z těchto mobilů doma i vy?

Nevyhazujte tisíce korun do popelnice! Divili byste se, za které věci můžete dostat pěknou sumu peněz. Například iPhone z roku 2007 byl nedávno vydražen za téměř milion korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velký zájem o starou elektroniku vystřelil ceny některých kousků do astronomických výšek. Scrollujte níže a podívejte se spolu s námi, jak se z dříve běžně užívaných předmětů stávají vyhledávané cíle sběratelů.

Starý iPhone výměnou za milion?

V dnešní době je snad každá stará věc sběratelskou vzácností. Není tomu výjimkou ani u starých herních konzolí, počítačů či telefonů. Vyvolávající cena Apple iPhonu z roku 2007 začínala na 2 500 dolarech, což v přepočtu odpovídá 60 000 Kč, informují nás TN Nova. Cena obyčejného iPhone s 8 GB pamětí se po 28 příhozech vyšplhala na 39 339,60 dolarů. V přepočtu na naši měnu je to téměř milion korun. A přitom se ještě před pár lety prodával za 599 dolarů (asi 15 000 Kč).

Aukční kladívko sold iZdroj fotografie: Depositphotos
Zvýšená poptávka po staré elektronice dramaticky zvedla hodnotu některých kousků.

Prodejní cena závisí na značce telefonu

Myslíte si, že iPhone je jediným sběratelským telefonem, který můžete vydražit za nemalé peníze? Jste na omylu! Například i klasický telefon značky Nokia může nabývat velkých hodnot. Podmínkou všech těchto aukcí však je, že zařízení musí být v originálním balení. V článku od iDnes se můžete dočíst více o 20 nejdražších mobilních telefonech, kde ten nejlevnější začíná už na milionu korun.

Raritní videohry a konzole na aukcích

Jak už jsme uvedli na začátku článku, mezi elektronická zařízení, která se draží na aukcích za tisíce dolarů, patří i videohry a herní konzole. Cennost hry Nintendo Pikachu GameBoy Color se vyčísluje až na 7 500 dolarů, tedy 187 000 Kč. I sada Nintendo Zelda Control je ceněná na 3 000 dolarů (75 tisíc korun). Podobné sumy se pohybují i kolem herních konzolí, například v případě konzole Model 1 Sega Genesis. Šťastlivec vlastnící Apple Macintosh M5126 z roku 1990 je vlastníkem krásného sběratelského kousku, za který jsou někteří ochotni zaplatit až 10 000 dolarů, což je zhruba neuvěřitelných 250 tisíc korun. Nejdražší herní konzolí, která byla doposud prodána na aukci, je pak Nintendo PlayStation, jak uvádí CNN iPrima.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články