Jak se zbavit lepidla, které zbylo po samolepce: Pomoc hledejte v kuchyni
adbz.cz » Hobby » Jak se zbavit lepidla, které zbylo po samolepkách: Pomůže jakýkoliv tuk

Jak se zbavit lepidla, které zbylo po samolepkách: Pomůže jakýkoliv tuk

Abyste se zbavili zbytků lepidla, které zůstalo na sklenicích po použitých samolepkách, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Zvládnete to bez drhnutí i agresivní chemie.

zavařovací sklenice
Zdroj fotografie: iStock

Pokud vám recyklování starých zavařovacích sklenic kazí zbytky lepidla ze samolepek, bude se vám hodit tento geniální trik. S jeho pomocí se všeho lepidla snadno zbavíte a ušetříte si tím spoustu času i námahy. K vyčištění sklenic vám pomůže jakýkoliv tuk, který doma najdete. Během chvilky budou dokonale čisté a připravené k dalšímu používání.

Jak odstranit lepidlo ze sklenic

Čištění sklenic od samolepek většinou provádí namáhavé drhnutí, zdlouhavé odmočování a používání chemických přípravků. Přitom existuje jednoduchý trik, který vás všech těchto kroků ušetří a pomůže vám sklenice během chvilky snadno a dokonale vyčistit. Díky tuku po lepidlu nezbydou ani stopy a sklenice tak budete mít nachystané k opětovnému naplnění a polepení.

Co budete k odstranění lepidla potřebovat

Abyste nemuseli kupovat nové zavařovací sklenice, vyplatí se recyklovat ty z obchodu. Většinou však bývají z vnější strany polepeny etiketou, která na skle drží obzvlášť silně a po odstranění na místě zůstává vrstva lepidla nebo nevzhledné skvrny. Těch se však velmi snadno zbavíte, pokud použijete libovolný tuk ze své domácnosti. Využít lze máslo, majonézu nebo i olej.

džem v zavařovací sklenici
Zdroj fotografie: Depositphotos
Díky snadnému triku budou zavařovací sklenice beze skvrn od lepidla

Jak sklenice vyčistit

Vezměte libovolný tuk, který máte doma a potřete jím znečištěný povrch od lepidla. Jednu hodinu nechte na místě působit, poté vložte sklenice do teplé mýdlové vody. I bez nebezpečných chemikálií a namáhavého drhnutí byste měli snadno jejich povrch zbavit všech zbytků nečistot. Touto metodou se zbavíte stop lepidla i na keramických a plastových výrobcích, které mohou přijít do styku s vodou. 

Další způsob čištění sklenic

Skvělým známým pomocníkem při úklidu a čištění odolných skvrn je ocet. Jednoduše nalijte trochu octu do hrnce a zahřejte tak, aby byl horký. Namočte do něj papírový ubrousek, rozložte jej na špinavé místo a nechte na sklenici působit. Po pár minutách ubrousek odstraňte a s ním i zbytky lepidla. Velmi odolné zbytky lze odstranit taky pomocí acetonu obsaženému v odlakovači na nehty. Tomu žádná lepící směs neodolá.

Jak odstranit nálepky z nádob