Levný a jednoduchý trik, jak perfektně vybělit vanu za pár minut. Stačí k tomu pár domácích surovin a opět bude vypadat jako nová - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Levný a jednoduchý trik, jak perfektně vybělit vanu za pár minut. Stačí k tomu pár domácích surovin a opět bude vypadat jako nová

Levný a jednoduchý trik, jak perfektně vybělit vanu za pár minut. Stačí k tomu pár domácích surovin a opět bude vypadat jako nová

Už se vám stalo, že jste pronajímali byt a nájemníci nechali vanu v dezolátním stavu? Nebo jste koupili starší dům a vana byla na vyhození? My známe trik, jak vanu vyčistit!

myti vany
Zdroj fotografie: Depositphotos

Skvělé je, že nebudete potřebovat vůbec žádné chemikálie ani drahé speciální přípravky na čištění koupelen. Stačí mít doma úplně obyčejné věci, které beztak využíváte i jinde. Na tento super domácí čistič potřebujete jen dvě složky. Ocet a obyčejné tekuté mýdlo. Vhodná je také láhev s rozprašovačem. Tu buď můžete koupit, nebo můžete využít prázdnou láhev od nějakého přípravku.

Jak připravit domácí čistič vany?

Nejprve je nutné zahřát ocet na 40 stupňů. Poté ohřátý ocet nalijte do misky a přilijte tekuté mýdlo v poměru jedna ku jedné. Vzniklou směs je potřeba pořádně promíchat a následně nalít do připravené láhve. Ideálně ji pak ještě protřepte, ať se složky opravdu pořádně promísí. Následně tím nastříkejte špinavý povrch vany a nechte působit asi půl hodiny. Poté vanu důkladně vysušte houbičkou a následně opláchněte horkou vodou.

ocet
Zdroj fotografie: Unsplash

Pokud vám tato rada nebude fungovat, nezoufejte. Existují i další možnosti jak si vyrobit domácí čistič vany. Čištění přitom bude stále ekologické a také levné. Tento přípravek dezinfikuje, odstraňuje vápenaté usazeniny, nečistoty a vaše vana bude po jeho použití opět zářivě bílá. Výsledek takového čištění je oslňující. Samostatné čištění už nemůže být jednodušší. Stačí vám jen soda, kyselina citronová a voda.

Směs můžete použít i na dlaždičky

Dobrou zprávou je, že směs můžete použít nejen na vanu, případně sprchový kout a umyvadlo, ale také na dlaždice v koupelně. Ideálně směs vody a jedlé sody nanášejte na povrchy houbičkou a nechte ji působit až hodinu. Poté rozpusťte jednu lžíci kyseliny citronové ve sklenici vody. V tomto roztoku si namočte houbičku a vyčistěte povrch, na kterém je již pasta z jedlé sody. Na závěr již stačí jenom vše opláchnout horkou vodou.

soda 4017615 1280
Zdroj fotografie: Pixabay

Výsledek vašeho snažení bude viditelný okamžitě. Nakonec však ještě vysušte vanu hadrem, aby práce byla kompletní. Pokud vana nebude dokonale čistá hned napoprvé, nezoufejte a postup opakujte nebo zkombinujte obě možnosti. Doporučujeme nejprve využít jedlou sodu, a poté případně ještě octový roztok. Vana tak bude nejen čistá, ale také skvěle vydezinfikovaná. A stejně tak celá koupelna.

Zdroj: Hunker