Vyzkoušejte při každém žehlení používat ocet | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak při žehlení použít ocet, abyste: 1. prodloužili životnost žehličky, 2. urychlili si práci a 3. zachránili poničené oblečení

Jak při žehlení použít ocet, abyste: 1. prodloužili životnost žehličky, 2. urychlili si práci a 3. zachránili poničené oblečení

Použít ocet při žehlení může znít zvláštně, přinese vám to však mnoho různých výhod. Pomůže s čištěním žehličky i s pomačkaným prádlem.

zehlicka pouziti octa
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Žehlení je domácí práce, kterou si některé ženy užívají, jiné ji naopak nenávidí. Je jedno, k jaké skupině patříte, v každém případě byste měli zkusit při žehlení použít obyčejný ocet. Je to trik, který si rozhodně zamilujete, protože vám usnadní vaši práci. Jakmile ho jednou vyzkoušíte, zařadíte jej jako běžnou součást každého žehlení.

Ocet v zásobníku na vodu

V zásobníku na vodu se po nějaké době vždy začne objevovat vodní kámen a ten potom může ucpávat průduchy na páru. Když však do nádobky nalijete ocet a zapnete na žehličce páru, snadno se vodního kamene zbavíte. Po odpaření octa jen jednoduše vypláchněte zásobník čistou vodou a plochu žehličky otřete.

Proti spáleninám

Pokud jsou na vaší žehličce viditelné spáleniny a celá už nevypadá tak dobře, jako když byla nová, vyzkoušejte si připravit tuto pastu. V hrnci zahřejte ocet a sůl v poměru 1:1. Naneste tuto pastu na celou žehlicí plochu žehličky a spáleniny očistěte malým hadříkem nebo vatovým tampónem. Poté otřete vlhkým hadříkem a nakonec vytřete do sucha.

Pomačkané oblečení

Pokud jsou vaše oblíbené šaty nebo tričko pomačkané kvůli tomu, že jste je poskládali, a jsou plné nevzhledných záhybů, kterých se zkrátka nejde nijak zbavit, nebojte se, existuje řešení. Namočte si hadřík do roztoku vody a octa a potřete jím pomačkaný okraj, který chcete narovnat. A poté už jen přejeďte žehličkou.

jablecny ocet cisteni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Spálenina na oblečení

Je možné, že se vám stalo, že jste si nedopatřením spálili i nějaký kus oblečení. Ale nebojte se, ocet vám může pomoci i s tímto. Pokud si všimnete, že se na oblečení vytvořil tmavý flíček, jednoduše jej otřete hadříkem namočeným v octě a poté také čistou vodou. Snižte teplotu žehličky a můžete pokračovat v žehlení.

Jaké jsou vaše vychytávky při žehlení?

Zdroj: TheSpruce