Tohle udělejte s vepřovým masem a bude daleko chutnější
adbz.cz » Hobby » Aby se vepřové maso při smažení nezvlnilo, je potřeba na 2 místech naříznout blánu

Aby se vepřové maso při smažení nezvlnilo, je potřeba na 2 místech naříznout blánu

Vepřové kotlety jsou oblíbeným jídlem v mnoha rodinách. Aby se však během tepelné úpravy nevzhledně nezkroutily, je potřeba jim věnovat péči už při porcování.

veprove maso prkenko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vepřové kotlety jsou oblíbeným pokrmem nejen v našich krajích. Jejich příprava není nijak zvlášť komplikovaná, ale existují triky, pomocí kterých si ji můžete ještě více zjednodušit nebo chuťový zážitek z pokrmu, který z masa připravíte, ještě více obohatit a umocnit. Fantazii se meze nekladou a vepřové kotlety lze upravovat opravdu na mnoho různých způsobů.  

Dbejte na správný výběr masa 

Důležitý je už prvotní výběr masa, ze kterého budete pokrm připravovat. Vždy byste měli brát ohled na čerstvost, vůni a celkový vzhled masa. Zde je dobré podotknout, že maso v mrazáku by nemělo být skladováno déle než šest měsíců. Pak už je namístě maso zkonzumovat a předejít tak nejen špatnému výsledku z přípravy jídla, ale také nepříjemným zdravotním problémům.  

Pokud už máte vybraný vhodný kus masa, měli bystě věnovat pozornost také jeho naporcování. Mnohdy se stane, že se kotlety při pozdější tepelné úpravě nevzhledně zkroutí a ztratí tak svůj vábivý vzhled. Naštěstí je s tímto problémem jednoduché pořízení a stačí se jen zaměřit na správnou techniku porcování masa. Pak se vám již vaše plátky na pánvi nebudou kroutit, a nebo dokonce smršťovat.  

vepřová žebra
Zdroj fotografie: Pexels

Vepřové maso je důležitý zdroj vitamínů 

Vepřově kotlety – ale platí to i pro telecí – porcujte vždy napříč průběhem svalových vláken. Maso bude díky tomu mnohem křehčí a chuťově mnohem šťavnatější. Okrajové části kotlet pak alespoň na dvou místech jednoduše nakrojte a zbavte tak plátky masa nepříjemného pnutí, kvůli kterému se pak na pánvi kroutí a smršťují.  

Vepřové maso obecně dodává našemu tělu mnoho důležitých látek, poskytuje nám cenné mastné kyseliny a také vitamíny B, A a E. Kromě jiného je také skvělým zdrojem hořčíku, železa, mědi, draslíku, fosforu a selenu. S konzumací vepřového masa proto rozhodně neváhejte, samozřejmě v rozumné míře. Možností přípravy chutných masových pokrmů je opravdu nepočítaně a téměř s žádným receptem tak nešlápnete vedle.