Pozor, některé věci mohou do vašeho domu lákat hmyz a jiné parazity. Přesto si je však většinou všichni schováváme

Hmyz v domácnosti je otravná záležitost, zvláště, když děláte vše proto, aby se u vás nevyskytoval. Občas ale může dojít k tomu, že jej nevědomky nalákáte dovnitř.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hmyz, který se jen tak znenadání objeví v domácnosti, ocení málokdo. Umí být pěkně otravný už jen tím, že okolo neustále lítá a vy ho tak máte pořád na očích. Větším problémem ovšem může být, když vám začne různými způsoby poškozovat nábytek, ničit potraviny a v nejhorších případech útočit i na vaše zdraví. To už se potom hodí zamyslet nad tím, co můžete udělat, abyste jej k sobě zbytečně nezvali.

Raději si pořiďte žluté žárovky místo bílých

O hmyzu se zjistilo, že jasně bílé a namodralé světlo je pro něj velmi lákavou záležitostí. Naopak žluté, růžové a oranžové světlo zrovna dvakrát neocení, tudíž máte celkem jasno, v čem udělat změnu. Je tedy pravda, že většina „bílých“ LED světel je jen směsicí různých barev, ale pak jsou tu výjimky, které mají opravdu bílou barvu, což může být problém.

iZdroj fotografie: Freepik

Bílé rámy okolo dveří a oken

Problémům s bílou barvou není konec. Z toho samého důvodu, jako v předchozím bodě, může opět přitahovat hmyz. Pokud tedy víte, že příčina vašich problémů tkví v bílé barvě rámů oken a dveří, je na čase zvolit něco veselejšího, třeba zelenou. Výjimkou jsou komáři, ty bílá barva naopak odpuzuje.

Staré a zatuchlé knihy někde schovejte

Obecně platí, že vše ze starého papíru láká hmyz. Nejčastěji se jedná o knihy, ale ten samý efekt mohou mít i hromady novin či dopisy, které si z nějakého důvodu schováváte. Takoví švábi se dokonce živí celulózou, která se v již zmíněných předmětech nachází. Nikdo vás ovšem nenutí je vyhazovat, jen bude lepší je schovat do plastové a uzavíratelné nádoby. Nenechávejte je jen tak v zásuvce od šuplíku, nemělo by to žádný efekt.

iZdroj fotografie: Freepik

Velká vlhkost není dobrá

Hmyz prostě miluje teplá a zejména vlhká místa. Pro jejich život jsou to ideální podmínky, aby se jim dařilo. Z tohoto důvodu hmyz často nacházíte ve sklepě či v kuchyni okolo umyvadla. Pro snížení vlhkosti dnes existuje mnoho cenově dostupných odvlhčovačů, stačí si jen vybrat.

Kartonové krabice neskladujte

Zejména škodlivý hmyz, jako jsou švábi či termiti, vám za kartonové krabice umazané od lepidla poděkují, rádi se tím totiž živí. Navíc se jim do těchto krabic lehce ukládá jejich pach, což přiláká další škodlivý hmyz. Raději je tedy nahraďte plastovými krabicemi, ty déle vydrží a takové problémy vás s nimi nečekají.

Zdroj: House beautiful

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články