Naši předci dobře věděli, jak se zbavit komárů bez námahy a chemie. Už žádné štípance přes celé léto |adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Naši předci dobře věděli, jak se zbavit komárů bez námahy a chemie. Už žádné štípance přes celé léto

Naši předci dobře věděli, jak se zbavit komárů bez námahy a chemie. Už žádné štípance přes celé léto

Bzučení, štípání a otravování. To všechno moc dobře znáte z letních večerů, kdy se komáři zase začnou šířit ve vaší domácnosti.

komar kousnuti
Zdroj fotografie: Depositphotos

Určitě znáte situaci, kdy si chcete užít poklidného letního grilování a najednou uslyšíte ten neskutečně otravný bzukot komárů. Nejhorší však je, když s bzučením přichází také štípnutí. Většinou tak zbytek večera strávíte mácháním rukama kolem sebe, ale vychytralí komáři jsou stejně dostatečně rychlí, abyste je nedostali. Naštěstí však existují jednoduché přírodní přípravky, kterými můžete zamezit jejich přítomnosti na vaší terase. Vyzkoušejte tyto vychytávky a užívejte si letních večerů bez zbytečného hmyzu. 

Zasaďte aromatickou rostlinu

Existují přírodní rostliny, jejichž aromatická vůně může přívalu komárů účinně zamezit. Jedná se například o meduňku, bazalku, mátu, rozmarýn a levanduli. Vysaďte je okolo své terasy a klidně i ve větším množství všude po vaší zahradě. Vždy, když budete kolem těchto rostlin procházet, můžete vykartáčovat jejich listy, aby pouštěly do vzduchu potřebné aromatické látky. Výsledky uvidíte sami.  

medunka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zbavte se přebytečné vody

Komáři kladou vajíčka do stojaté vody. Pokud trpíte jejich častou přítomností, možná bude problém právě v zásobách vody na vaší zahradě. Může jít o téměř jakýkoliv prostor, kde je jí i sebemenší množství, jako například v ucpaném žlabu nebo v kaluži. Dešťová voda se totiž odpařuje několik dní, což je dostatečná doba pro vznik nových komárů. Pravidelně tak vypouštějte stojatou vodu, abyste zabránili dalšímu většímu přísunu komárů okolo vašeho domu. 

Udržte zahradu čistou

Jako správný zahrádkář či zahradnice určitě chcete mít vaši zahrádku čistou. Samozřejmě se ale může stát, že nemáte čas, a tak necháte okolo vašeho domu nějaké odpadky nebo odumřelé rostliny. To je ale právě dokonalým místem pro pobyt komárů. Udržujte proto svoji zahrádku a okolí vašeho domu čisté.

uklid
Zdroj fotografie: Depositphotos

Svíčky Citronella

Svíčky Citronella jsou vonné svíčky, které se vyrábějí pomocí starého vosku, oleje z citronely a plechovek na polévku. Jejich aromatická vůně vyžene komáry z vašeho okolí. Mimo jiné to je recyklační projekt a jistě tak koupí přispějete na dobrou věc. 

Použijte větrák

Při teplých večerech vám kromě odstranění komárů taky zpříjemní náladu svým čerstvým vzduchem větráček. Můžete zvážit i koupi vodotěsného větráku, v případě, že se nevejde dovnitř. Pokud máte velikou krytou verandu, můžete také uvažovat nad velkým stropním větrkáme. Vy se tak příjemně ochladíte a zároveň to vyžene škůdce pryč.

vetrak
Zdroj fotografie: Depositphotos

Přilákejte divokou zvěř

Nejlepší možná bude nechat přírodu, aby si poradila sama. Nechte tak pavouky tkát své pavučiny kolem vaší zahrady, aby za vás komáry vyhubili. Na komárech si také rádi smlsnou ptáci či netopýři, ale i žáby a vážky. 

Zdroj: Better Homes & Gardens