Konec čokolády v českých obchodech? V zahraničí už to vešlo v platnost
adbz.cz » Hobby » Konec čokolády v obchodech: V zahraničí už se to rozjelo, je další na řadě Česko?

Konec čokolády v obchodech: V zahraničí už se to rozjelo, je další na řadě Česko?

Oblíbené cukrovinky začínají v některých zahraničních zemích pomalu mizet z regálů. Zda je Česko další na řadě, zatím zůstává nejasné.

cokolada obal
Zdroj fotografie: Francesc Fort / Creative Commons / CC BY-SA

Obchodní řetězec Rewe v sousedním Německu přestává prodávat oblíbené produkty od značky Milka a Oreo. Zda se tato situace změní, je dle serveru RetailDetail prozatím nejisté, protože za vším stojí spor těchto dvou společností. Ty se bohužel nedokáží dohodnout na vhodném kompromisu pro obě strany, přičemž hlavní roli v jejich jednání hrají peníze. Nyní zůstává otázkou, zda se do podobné situace dostanou i české supermarkety.

Německý obchodní řetězec stahuje z prodeje oblíbené produkty 

Produkty značky Milka a Oreo si získaly velkou oblibu po celém světě. Za jejich vývozem do různých zemí stojí nadnárodní americká společnost Mondelez, která v poslední době zvažuje zvýšení jejich cen. To však německý řetězec Rewe odmítá, což opozice řeší tím, že je přestává dodávat do jeho skladišť po celém Německu. Tímto způsobem chtějí výrobci získat lepší pozici během jednání, ovšem sousední prodejci si to nenechávají líbit.

Prozatím to tedy vypadá, že společnost Rewe začne svým zákazníkům dle webu EssaNews prodávat jiný sortiment. S podobnou situací se mimo jiné potýkaly v loňském roce belgický obchodní řetězec Colruyt a nizozemský řetězec Jumbo – a stejně jako v tomto případě stála za vším zvyšující se cena kakaa způsobená špatnou úrodou a zvýšenou poptávkou po čokoládě. Nyní tedy zůstává otázkou, zda podobná situace nenastane v Česku. 

Obchod, potraviny
Zdroj fotografie: Pixabay
Z německých obchodů mizí oblíbené čokoládové produkty.

České supermarkety zůstávají v nejistotě  

Pod řetězec Rewe totiž v České republice spadají supermarkety Billa a Penny. Ty se však prozatím nemohou k situaci vyjádřit, neboť stále probíhají jednání mezi mateřskými společnostmi. Mluvčí těchto společností však potvrdili, že pokud by náhodou došlo k jakýmkoli změnám i u nás, budou o tom neprodleně informovat své zákazníky.