Jak ušetřit u nakupování potravin. Postupujte podle připraveného seznamu a využívejte věrnostní programy

Na zdražování cen potravin lze snadno vyzrát. Stačí při nakupování dodržovat tato jednoduchá základní pravidla, díky nimž ušetříte i několik stovek korun měsíčně.

nakupování i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neustálé zdražování nutí mnoho domácností začít si své výdaje pečlivě hlídat a kontrolovat. Abyste v obchodě neutratili více, než by vám bylo příjemné, měli byste začít nakupovat podle určitých pravidel. Vaše celkové výdaje za potraviny se tím výrazně sníží, a dokonce i mnohem více ušetříte. Některá pravidla sami při nakupování dodržujeme, i když ne vždy se nám to podaří.

Vytvořte si rozpočet

Abyste měli své finance pod kontrolou, vyplatí se vést si pečlivé záznamy příjmů i výdajů. Díky tomu budete mít přehled, kolik jste za měsíc vydělali, utratili a ušetřili a co vás stálo nejvíc peněz. Pokud jsou náklady za potraviny příliš vysoké, zaměřte se na to, co jste předchozí měsíc koupili, a příště se pokuste nakoupit jen to, co je opravdu nezbytné. Vaše peněženka vám za toto rozhodnutí určitě poděkuje.

Smyčka na nákupním vozíku je užitečnější, než se zdá: Taška je tak chráněna před zloději

Držte se nákupního seznamu

Nakupování vám podle informací na webu Deník výrazně zjednoduší i urychlí, pokud si předem vytvoříte seznam potřebných potravin. Jestli se vám nechce ztrácet čas jeho náročným sepisováním, lze využít aplikace pro mobilní telefony, a tak jej mít vždy u sebe. Také jej budete moci rozšiřovat, dokud se nedostanete do obchodu. U pokladny pak zkontrolujte, že máte vše a nic navíc, co nebylo na seznamu, vám nepřebývá.

nakupování iZdroj fotografie: Depositphotos
Dodržujte při nakupování tato jednoduchá pravidla a v obchodě utratíte mnohem méně peněz

Využívejte věrnostní programy

Pravidelné nakupování v určitém řetězci se vám může vyplatit, pokud se stanete členem jejich věrnostního programu. K tomuto účelu slouží mobilní aplikace nebo věrnostní karty, s nimiž bude cena některých potravin nižší až o několik procent. Některé akce dokonce nabízí při koupi určitého množství jeden produkt navíc zdarma a podobně. Zvlášť při nakupování pro celou rodinu se využívání věrnostního programu rozhodně vyplatí. Dle webu MagazínRecepty též můžete ušetřit desítky i stovky korun při nákupu privátních značek řetězců.

Nechoďte nakupovat hladoví

Nezanedbatelným faktorem při nakupování je také to, zda nakupujete hladoví nebo sytí, o čemž jsme psali již dříve na adbz. Pokud se totiž vydáte do obchodu s prázdným žaludkem, riskujete, že toho koupíte mnohem víc, protože budete mít na vše chuť. Tím nejen, že snadno překročíte stanovený rozpočet, ale s největší pravděpodobností nakoupíte i potraviny, které vašemu zdraví příliš neprospějí, jak potvrzuje i naše čtenářka Hanka S. z Loun: „Když mám hlad, koupím i věci, které bych normálně nekoupila.

Jak šetříte při nakupování potravin vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články