V obchodech se objevuje otrávené maso z Ukrajiny. Takhle ho poznáte
adbz.cz » Hobby » V obchodech se prodává otrávené maso z Ukrajiny, jako by se nechumelilo. Rozpoznejte ho už při nákupu a vyhněte se potížím

V obchodech se prodává otrávené maso z Ukrajiny, jako by se nechumelilo. Rozpoznejte ho už při nákupu a vyhněte se potížím

České obchody prodávají nebezpečné maso, aniž by o tom informovaly své zákazníky. Pokud jste si ho koupili, raději ho ani neotevírejte.

kureci maso
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoli by se mohlo zdát, že maso z obchodů na našem území nepředstavuje žádné nebezpečí, Agrární komora České republiky varovala před dováženými kusy z Ukrajiny, které jsou toho přesným opakem. To ovšem většina konzumentů netuší a nadále si jím plní své mrazáky, přičemž jeho možné dopady na lidské zdraví ignorují. Ještě než si ho tedy zakoupíte ve svém oblíbeném řetězci, zkontrolujte, zda nepochází právě z této země.

Nebezpečné maso z Ukrajiny obsahuje salmonelu 

Problém představuje zejména skutečnost, že na Ukrajině nepodléhají producenti masa a masných výrobků takovým podmínkám a pravidlům, jako je tomu v zemích Evropské unie. Právě proto mohou zejména kuřecí prsa a další části tohoto zvířete obsahovat nebezpečné bakterie, jako je salmonela. Ty mohou dle serveru Healthline vážně ohrozit lidské tělo a způsobit mu vážné zdravotní potíže, včetně selhání důležitých orgánů.

Nebezpečné maso pravidelně odhaluje také Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která provádí kontroly ve vybraných obchodech. Díky její činnosti byly odhaleny již desítky případů nebezpečného masa po celé České republice, přičemž téměř vždy se jednalo o kusy dovážené slovenskou společností WE Trade s.r.o.. S tou již místní úřady několikrát zahájily soudní řízení, ale to bohužel ani jedinkrát situaci nepomohlo. 

Kuřecí prsa
Zdroj fotografie: Pixabay
Kuřecí maso dovážené z Ukrajiny obsahuje nebezpečnou salmonelu.

Jakmile tedy příště zavítáte do svého oblíbeného obchodu s tím, že si chcete koupit maso, zkontrolujte nejprve jeho původ. Pokud je dováženo ze zemí Evropské unie, můžete se spolehnout na to, že prošlo několika kontrolami, a jeho konzumace tak nepředstavuje žádné riziko pro lidské zdraví. Ovšem naopak u kusů dovážených ze třetích zemí, jako je právě Ukrajina, existuje větší riziko, že obsahují nebezpečnou salmonelu či jiné bakterie.