Využití denního světla a soukromí v jedinečném domě na malém pozemku
adbz.cz » Architektura » Využití denního světla a soukromí v jedinečném domě na malém pozemku

Využití denního světla a soukromí v jedinečném domě na malém pozemku

Dům na úzkém pozemku v centru mazurského města spojuje moderní design s funkčností a rodinnou atmosférou. S důrazem na propojení s okolím nabízí pohodlný životní prostor s výhledem na řeku a maximálním využitím denního světla.

Rodinný dům
Zdroj fotografie: Tiskové materiály IFA Kamil Domachowski IFAgroup, fotograf Kroniki.studio

Pozemek, se vstupem z jižní strany městské ulice, nabízí pohled na zeleň a řeku „Iławka“. Dům se vstupem přes vnitřní terasu byl navržen s cílem co nejlépe využít denní světlo. Moderní charakter domu se snoubí s jeho hřejivou a rodinnou atmosférou.

Pozemek na dosah od řeky

Lokalita domu se nachází v centru mazurského města. Investor si vybral tento pozemek díky jeho blízkosti k řece a pohodlnosti splnění každodenních povinností. Při spolupráci s IFA Group bylo hlavním cílem otevřít dům směrem k řece.

Okolí pozemku má svá specifika. Je obklopený panelovými a rodinnými domy postavenými v 60. letech 20. století. Design domu byl proto koncipován tak, aby vynikal, ale zároveň zapadl do okolí. Jeho tvar a bílá barva reflektují specifikum lokality a plní funkční požadavky.

Dům se nachází na úzkém pozemku, který má na jihu vstup z ulice a na severu je zakončen výhledem na řeku. Tato konfigurace určila umístění domu na konci pozemku, což umožňuje majitelům pohodlný příjezd autem do garáže. Jižní patro, mezi garáží a domem, rozšiřuje obývací pokoj a dům získal tvar písmene V.

Využití pozice pro výhled i soukromí

Východ z obývacího pokoje vede na jižní terasu, zatímco jídelna nabízí pohled na severozápadní terasu. Web ArchDaily zmiňuje, že oba prostory jsou vhodně umístěny pro ochranu soukromí obyvatel před zvědavými pohledy kolemjdoucích. Design zdůrazňuje propojení s okolím a zároveň zajišťuje dostatek přirozeného světla.

Projekt ilustruje, že i na malém pozemku lze realizovat moderní a praktické projekty s různorodými prostory pro členy domácnosti. Navzdory umístění u ulice vytváří dům intimní prostor pro své obyvatele. Architekti IFA Group úspěšně spojili moderní design a funkčnost na omezeném pozemku. Dům nejen vyniká ve svém okolí, ale také poskytuje pohodlný a příjemný život pro své obyvatele. Přístup k přirozenému světlu a zdůraznění soukromí jsou klíčovými aspekty, které přispívají k úspěchu tohoto projektu.

Architekti:IFA Kamil Domachowski IFAgroup
Plocha:276 m²
Realizace:2022
Lokalita:Ilawa, Polsko