Žehlení za pomocí kostky ledu: Praktika chytrých hospodyněk ovládla internet, žehlička už není potřeba

Žehlení je náročný úkol, zejména v případě velké rodiny. Díky tomuto triku však budete moci uložit usušené prádlo ze sušičky rovnou do skříně.

i Zdroj fotografie: Lusilier / Creative Commons / CC BY
                   

V dnešní době má téměř každá domácnost sušičku, jež lidem usnadňuje život. Již nemusíte nechávat oblečení dlouhé hodiny na balkonech nebo v prádelnách, a poté pro něho neustále chodit. Usušené prádlo je však po vyndání z přístroje často pomačkané, tudíž stále musíte udělat něco navíc, a to vše vyžehlit. Naštěstí se objevil jeden trik, díky kterému budete moci na žehlicí prkno zapomenout. Stačí pouze několik kostek ledu.  

Žehličky mohou být velmi užitečné 

Ne každý potřebuje sušit prádlo na balkoně nebo uvnitř. Mnoho lidí v dnešní době již vlastní automatické sušičky, které za ně odvedou většinu práce. Avšak i po vysušení je zapotřebí prádlo přežehlit, protože je zmačkané, což může být obzvláště náročné, pokud máte velkou rodinu a děti. Jestliže ani vy nechcete dlouze postávat za žehlicím prknem a s žehličkou v ruce, máme pro vás opravdu velmi užitečný trik.

Každodenní trik pro snazší žehlení oblečení

Zdlouhavé žehlení dokáže unavit nejspíše každého, a to zejména v letních dnech. Stání u žehlicího prkna, ošetření všech záhybů, přesouvání žehličky – to vše může být po těžkém pracovním dni opravdu náročné. Dle některých hospodyněk se jedná o opravdu extrémní sport, jenž vyžaduje hodně trpělivosti a cviku. Naštěstí existuje jednoduchý trik, díky kterému si budete moci oblečení ze sušičky odnést rovnou do skříně.

Dejte do sušičky před zapnutím několik kostek ledu

Jakmile své oblečení vyperete, přendejte ho do sušičky a vhoďte do bubnu hrst velkých kostek ledu. Poté nastavte spotřebič na nejvyšší teplotu a počkejte, dokud nebude prádlo zcela suché. Tající kostky ledu vytvoří uvnitř páru, která narovná všechny záhyby na oblečení. Dejte však pozor, trik funguje pouze v případě, když sušička není zcela naplněna. Určitě ho však neváhejte vyzkoušet, výsledek vás překvapí.  

iZdroj fotografie: Pexels

Bonus: V sušičce můžete usušit i své boty

Pokud vás trápí mokré boty (nebo jste si je zrovna vyprali a chcete je usušit), můžete je též vložit do sušičky. Má to však jednu nevýhodu – boty většinou naráží do stěn bubnu, což může vydávat nepříjemné rušivé zvuky, jež mohou probudit téměř každého. Rozhodně se však nemusíte bát použít přístroj pro snadnější usušení obuvi, protože získáte mnohem lepší výsledek, než kdybyste boty nechali venku na sluníčku. Nezapomeňte však před jejich sušením vyndat tkaničky a vložky. 

Jak se tento trik osvědčil vám?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování