Video: jak jednoduše otevřít konzervu bez otvíráku | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Sekundový způsob otevření konzervy bez otvíráku a náčiní. Extrémně jednoduchý postup zvládne každý

Sekundový způsob otevření konzervy bez otvíráku a náčiní. Extrémně jednoduchý postup zvládne každý

Jednoduché triky, které nám dokáží usnadnit život, se staly senzací na internetu. Podívejte se proto, jak otevřít konzervu bez jakéhokoliv náčiní.

konzerva
Zdroj fotografie: Depositphotos

Triky, které vám dokáží usnadnit život, se staly velmi oblíbenými a to zejména proto, že nikdo nechce ztrácet více času, než je třeba. Existují však i takové vychytávky, které vám pomůžou v některých případech dokonce život zachránit a právě tento způsob, kterým můžete otevřít plechovku bez jakéhokoliv náčiní, je jedním z nich. Podívejte se tak na to, jak se připravit na nejhorší. 

Jak otevřít konzervu bez otvíráku

Ačkoliv se může zdát otevření konzervy bez otvíráku nemožné, níže uvedené video vás přesvědčí o opaku. Člověk, který jej uvedl, se jmenuje Crazy Russian Hacker a otevření plechovky rozhodně není jediné, co na jeho kanálu najdete. Udělal to jednoduše, plechovku nejprve postavil na vršek a posléze s ní přejížděl v této poloze přes ostrý kamen. Po obroušení krajů pak akorát zatlačil na víko, které následně samo spadlo. Podívejte se na video zde: 

konzerva tunak otevrena
Zdroj fotografie: Depositphotos

Je neuvěřitelné, jak velká je představivost lidí. Tento člověk však nepřestává vymýšlet i další životní vychytávky, kterými chce usnadňovat život prostých lidí. Představte si nyní, že jste ztroskotali na nějakém pustém ostrově a jediné, co u sebe máte, je mobilní telefon. Ačkoliv v takovéto situaci pravděpodobně nebudete mít žádný signál, ještě telefon nezahazujte, protože vám jeho baterie pomůže připravit oheň. První možností je, že baterii propíchnete a poté dojde k explozi nebo pokud máte nůž, tak spojte čepelí oba póly a objeví se jiskry. 

Poznejte další triky

Oheň už tedy máte, ale bohužel si musíte uvědomit, že jste stále na pustém ostrově. Nyní proto přichází otázka, jak získat obyčejnou vodu, která je pro přežití tím nejdůležitějším aspektem. I s touto potíží si však jednoduše poradíte díky jednoduchému triku. Postačí vám na něj igelitová taška, v lepším případě s lepící páskou. Pokud totiž navléknete igelitku na větev některého stromu, čímž mu mimo jiné zamezíte přísun vzduchu v této části, zajistíte si vody dostatek. 

rozvetveny strom ze spodu
Zdroj fotografie: Unsplash

Do tašky stačí vložit menší kamen, aby se vytvořila tzv. prohlubeň. Ráno se poté kolem kamene objeví krásně čistá voda, kterou stromy běžně „vydechují“, když jim zamezíte přísun kyslíku. Dále už si budete muset poradit, každopádně voda a oheň jsou jedním z nejdůležitějších prvků, které k přežití potřebujete. Nezapomínejte tak na to, že je důležité být vždy připravený!

Dokázali byste si poradit, kdybyste ztroskotali na pustém ostrově? 

Zdroj: The Spruce