Zastřihovač vlasů a vousů bude stříhat jako nový: Jak ho nabrousit bez potřeby servisu

Zastřihovač vlasů je oblíbený produkt, který používá většina domácností. Pokud se vám ztupil, můžete vyzkoušet tento jednoduchý způsob jeho obnovy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud používáte zastřihovač vlasů, pravděpodobně jste si již všimli, že nefunguje stejně, jako když jste si jej zakoupili. Důvodem může být především skutečnost, že došlo ke ztupení nožů (postupem času se totiž nože tupí, tudíž strojek přestává plnit svou funkci tak dobře jako dříve). Naštěstí však existuje jeden jednoduchý způsob, díky kterému jej budete moct opět používat – možná dokonce bude holit mnohem lépe než kdy předtím. Nyní již na nic nečekejte a vrhněte se do toho, nechybí ani video, v němž je celý postup zobrazen. 

Zastřihovač vlasů a jeho údržba 

V dnešní době používá zastřihovač vlasů téměř každá domácnost. Je kompaktní, snadno se používá, a navíc výrazně šetří rodinný rozpočet – pravidelná návštěva kadeřnice se dokáže opravdu hodně prodražit. Je ovšem důležité přiznat, že se jedná o elektrický přístroj, který se může časem otupit. To vede především k tomu, že nebude stříhat stejně dobře jako dříve a možná vás bude při používání tahat za vlasy. Naštěstí však i v tomto případě existuje řešení, jež vás nepřijde na mnoho peněz a zvládnete jej provést z pohodlí domova

Nejprve ze všeho byste měli zkontrolovat, zda jsou pevně zašroubovány všechny šrouby na povrchu. Někdy je totiž problém právě v tom – každý z nich by měl být dobře upevněn. Dále je pak dobré stroj namazat prostředkem WD40 nebo motorovým olejem, který podpoří tření konstrukce a zlepší jeho celkový chod. Pokud jste všechny z výše uvedených rad vyzkoušeli, ale strojek vás stále tahá za vlasy a špatně stříhá, můžete vyzkoušet jeho přímé ošetření. 

Přímé ošetření přístroje 

Ještě než se vrhnete do přímého ošetření přístroje, sežeňte si GOI pastu s nejmenšími zrnky (prodává se téměř v každém železářství) a rozpouštědlo (aceton nebo lakový benzin). Jakmile získáte všechny potřebné produkty, můžete začít s přípravou:

iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Připravte si GOI pastu a co nejjemněji ji nakrájejte. Poté nalijte do vhodné nádoby trochu rozpouštědla a přidejte do něj pastu.
  • Pokuste se ingredience pořádně promíchat a následně je nechte odležet asi 8 až 12 hodin. Po uvedené době by měla směs získat konzistenci husté zakysané smetany. Její vzhled by měl přitom připomínat hlínu.
  • Jakmile budete připraveni, spusťte stroj a na 4 minuty jej vložte do pasty. Je lepší, když bude zapnutý a budete jím přejíždět ve směsi sem a tam – bude se tak lépe a rychleji ostřit.
  • Poté přístroj opláchněte a sundejte z něj všechny nože. Ty jemně otřete olejem a pak vše opět složte dohromady. 
  • A máte hotovo, dobrá práce!

Jakmile po tomto ošetření strojek vyzkoušíte, sami uvidíte, že funguje naprosto skvěle. Jako byste si zakoupili nový. Postupem času se totiž přístroj opotřebovává a nože se tupí. To vede k tomu, že vás často tahá za vlasy a neplní svou funkci přesně tak, jak by měl. Naštěstí však díky tomuto způsobu bude znovu zcela účinný a jeho používání bude naprosto snadné. Pokud vám ve výše uvedeném postupu nebylo něco jasné, níže se můžete podívat na video, kde je kompletně zobrazen postup krok za krokem: 

Jak se tento užitečný trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články