Všechny výhody skořápek vlašských ořechů | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Skořápky vlašských ořechů zaručí nezastavitelný růst a bohaté květy. Promění vaši zahradu i pokojové rostliny k nepoznání

Skořápky vlašských ořechů zaručí nezastavitelný růst a bohaté květy. Promění vaši zahradu i pokojové rostliny k nepoznání

Pokud jste doteď skořápky od vlašských ořechů vyhazovali, přicházeli jste o jmění. Mají totiž mnohá využití, které ocení každý, zejména ti, co mají vlastní zahrádku.

rostliny parapet
Zdroj fotografie: Depositphotos

Věděli jste, že skořápky z vlašských ořechů můžete využít mnoha způsoby, například pro svou zahrádku? Mohou být totiž velice účinným hnojivem pro rostliny. Takže odteď si skořápky střádejte buď do krabic či sáčků a vezměte je s sebou při cestě na zahrádku, pokud ji nemáte hned u domu.

Proč jsou skořápky tak moc výhodné?

Je jedno, jestli se jedná o ořechy z vašeho stromu a nebo ty ze supermarketu, mají totiž mnoho společného. Jedná se zde hlavně o obsah živin, který se v jejich skořápkách nachází. Ty jsou totiž velmi bohaté na fosfor a draslík, což jsou dvě ze tří základních makroživin.

orechy naskladane v truhlicce
Zdroj fotografie: Unsplash

Dále se v nich nachází sodík, železo, zinek a o něco méně v nich můžete najít také mangan, vápník, hořčík a měď. Skořápky můžete do půdy buď jen poházet a nebo také nakrájet, důležité je, aby se v ní začaly rozkládat. V momentě rozkladu totiž začnou všechny jmenované živiny uvolňovat a kořeny rostlin tak dostanou šanci je absorbovat.

Jakými způsoby je možno skořápky využít

Rozprostřete je jednoduše na zem

Nejlepší způsob, jak si pohnojit venkovní zahradu je ponechat všemu volný průběh. Vezměte si trochu hlíny a smíchejte ji se skořápkami. Poté už směs jen poházejte na zahradě a čekejte na výsledky. Ty se samozřejmě neukáží hned, jelikož skořápky mají také nějakou tu dobu rozkladu, z dlouhodobého hlediska vám ovšem vše živé bude vděčné.

orechova skorapka drzena v ruce
Zdroj fotografie: Unsplash

Můžete je také pořádně rozemlít na prášek

Ten následně oceníte i u domácích rostlin či rostlin, které sice pěstujete venku, ale v květináčích. Tento zázračný prášek je vhodné použít, když chcete mít výsledky co nejdříve. Prášek nasypejte za pomocí lžičky do květináče a následně jej zalijte holou vodou. Tímto způsobem se všechny živiny dostanou ke kořenům rychlejší cestou.

Plešatění řekněte jednou provždy stop

Pokud nejste vášnivým zahradníkem, oceníte určitě toto využití, které zabrání tolik nechtěnému padání vlasů. Vezměte si skořápky a naházejte je do zavařovací sklenice, některé můžete mírně rozdrtit. Následně je zalijte vodou a nechejte odležet v lednici alespoň týden. Poté můžete směs začít na vaše vlasy nanášet.

zena lezici na posteli vlasy
Zdroj fotografie: Unsplash

Můžete si s nimi udělat nový účes

Trikům s vlasy ještě není konec, jelikož je za pomocí skořápek můžete nabarvit na tmavší odstín. Nejprve si vezměte skořápky vlašského ořechu, rozdrťte je a poté půl hodiny vařte. Nechejte je vychladnout do té doby, než se z nich vytvoří pasta. Tu naneste na suché vlasy a po půl hodině opláchněte vodou a šamponem tak, jak jste zvyklí.

Chtěli byste si udělat účes za pomoci skořápek?

Zdroj: Jardineriaon