Jak docílit dokonalých vlasů za pomoci starého trička | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nejužitečnější způsoby, jak využít staré tričko. Než se uchýlíte z něj udělat hadr na podlahu, dejte mu ještě šanci

Nejužitečnější způsoby, jak využít staré tričko. Než se uchýlíte z něj udělat hadr na podlahu, dejte mu ještě šanci

Staré tričko můžete nosit i nadále, ovšem trochu jinak. Jeden ze 3 způsobů vám jistě bude k užitku, pusťte se do toho.

stare triko barevne
Zdroj fotografie: iStock

Není neobvyklé, že se po čase naše oblečení opotřebuje, a tak jsme nuceni se ho zbavit. Není to však důvod k tomu ho ihned vyhazovat – existují skvělé způsoby, jak starý oděv ještě využít. Postačí vám pouze pár minut a ostré nůžky, načež multifunkční šátek je na světě. Díky tomuto šátku můžete dosáhnout bodu, kdy už nikdy nebudete potřebovat kulmu. Vaše vlasy budou zdravější než kdykoli dříve.

Udělejte z trička šátek na vlasy

I bez nějakých úprav je možné „omotat“ tričko kolem hlavy, a tak z něj udělat pohodlnou pokrývku. Nejlepší jsou ta ze 100% bavlny, neboť jsou lehká, nijak nedráždí pokožku, ale zároveň poskytují potřebnou ochranu před slunečními paprsky. Někteří lidé je také využívají namísto klasických šátků, když prochází chemoterapií.

Vysoušení kudrnatých vlasů

Kudrnaté vlasy vyžadují trochu jinou péči než rovné. Měly byste je česat jen mokré, jinak bude vypadat též stříhání a sušení. Lorraine Massey, známá odbornice na kudrliny, radí, že je po umytí lepší vlasy zabalit do trička, neboť neabsorbuje jako ručníky tolik vlhkosti, kterou kudrnaté vlasy potřebují. Z trička si tak snadno vyrobíte šátek, do něhož své kudrliny zabalíte jako do turbanu a rukávy zavážete vzadu za krkem.

Je však nutné nasadit si tričko správně (stejně jako jinou látku při sušení kudrnatých vlasů). Rozprostřete ho na posteli a nakloňte se nad něj tak, že vám vlasy „padnou pod hlavu“. Následně je spusťte do trička, do něhož je zabalíte, a látku smotejte do turbanu. Ten nijak zvlášť neutahujte a nechte ho nasazený zhruba jen 10 minut, poté můžete sušit (ne však froté ručníkem, zbytečně by vám po něm mohly vlasy zkrepatět).

Náhrada za koupací čepici do sprchy

Pokud si vlasy při sprchování nechcete ani trochu namočit, můžete tričko použít k jejich překrytí. Snadno je pod něj schováte, budou chráněny i před stříkající vodou a nechtěným sáhnutím na vlasy, když si umýváte obličej nebo uši. Postup samozřejmě funguje pouze v případě, že nestrčíte hlavu s tričkem přímo pod tekoucí vodu.

Koupací čepice z trička poslouží jako alternativa pro klasické gumové, které jsou v drtivé většině případů neprodyšné, a tak se v nich často při koupání zpotí hlava. To je ve výsledku horší, než kdybyste je namočily při sprchování. I v tomto případě ale stačí vlasy schovat do turbanu z vyrobeného šátku, který je prodyšný, a hlava se tak nezpotí.

Jaký je podle vás nejlepší způsob péče o vlasy?

Zdroj: TheSpruce