Nouzové otevření zámku bez klíče. Tohle se může hodit i vám
adbz.cz » Hobby » Řešení pro případ nouze: Návod, jak jednoduše bez klíče otevřít zámek pomocí plechovky od pití

Řešení pro případ nouze: Návod, jak jednoduše bez klíče otevřít zámek pomocí plechovky od pití

Pokud jste náhodou ztratili klíče nebo jste je nechali doma, nemusíte volat odborníka. Skvěle vám dokáže pomoci tato jednoduchá metoda.

dirka visaci zamek
Zdroj fotografie: Shillings / Creative Commons / CC BY

Visací zámky jsou užitečná zařízení, která pomáhají uchovávat věci v bezpečí. Použít je můžete také k zamčení různých dveří, sklepů nebo jiných místností, kde by se neměl nikdo kromě vás pohybovat. Problém však nastává v momentě, kdy od nich ztratíte klíč. Pokud se tak stane, nemusíte nutně volat odborníka, aby vám pomohl. Jak totiž uvádí server Tech Insider, otevřít je dokážete i vy sami, a to pomocí obyčejné plechovky.

Visací zámek otevře plechovka od sodovky 

Pokud jste nechtěně zamknuli visací zámek a zapomněli své klíče (nebo jste je ztratili), není nutné ihned volat odborníka a platit za jeho drahé služby. Otevřít ho můžete opět svépomocí, a to díky své obyčejné limonádě. Použít lze jakýkoli nealkoholický nápoj v hliníkové plechovce, který nejenže uhasí vaši žízeň, ale také přelstí složitý sytém uvnitř zařízení. Kromě ní budete potřebovat pravítko, fix a nůžky. Poté postupujte následovně: 

  • Z plechovky odřízněte čtverec o velikosti 6×6 centimetrů a narovnejte ho. 
  • Nyní fixem nakreslete čáru dlouhou 5 centimetrů na libovolné straně čtverce (rovnoběžně a co nejblíže k jeho straně) a od konců vzniklé úsečky odměřte 1 centimetr kolmo k úsečce.
  • Oba konce opět spojte rovnoběžnou čarou a na ní označte dva body (vzdálené 2 centimetry od konců).
  • Z výsledného úseku udělejte čtverec (1×1 centimetr) a celý tvar připomínající písmeno T vystřihněte. 

Jakmile budete hotovi, provizorní klíč z hliníku ohněte a výklenkem ho zastrčte do části visacího zámku, kde se zavírá – na webu adbz jsme také psali, co vám hrozí, pokud často necháváte klíče v zámku. Oba konce nakonec pořádně utáhněte k sobě a otočte zařízení o 180 stupňů. Poté jej opatrně vyjměte a zámek by se měl otevřít. Na celý postup se můžete podívat na níže uvedeném videu, které sdílel youtubový kanál R.U.H