Ovladač od TV lze opravit pomocí alobalu. Zabere to 5 sekund
adbz.cz » Hobby » Díky alobalu bude ovladač od televize fungovat zase jako nový. Stačí kousek vložit k bateriím

Díky alobalu bude ovladač od televize fungovat zase jako nový. Stačí kousek vložit k bateriím

Opotřebovaný ovladač od TV můžete snadno oživit pomocí hliníkové fólie a několika dalších pomůcek. Stačí si udělat chvilku času a bude zase fungovat.

tv ovladac alobal role
Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz

Ovladače od televize časem ztrácí svou funkci nebo dochází k oslabení signálu, kterým při stisknutí tlačítek vysíláte různé příkazy. Mnoho lidí v takovém případě tohoto pomocníka vyhodí a jde si raději koupit nového, což je však naprostá škoda. Jak totiž uvádí server LifeHacker, existuje velmi snadný trik, který mu vrátí životnost a bude díky němu fungovat několik dalších let. Stačí postupovat podle níže uvedeného návodu a půjde to raz dva. 

Oprava nefunkčního ovladače pomocí hliníkové fólie 

Abyste opravili svůj ovladač, budete potřebovat hliníkovou fólii, torx šroubovák, děrovačku a trochu lepidla nebo pásku. Jakmile získáte vše potřebné, můžete se již vrhnout do práce:

  • Začněte tím, že pomocí šroubováku otevřete ovladač, a poté z něj vyjměte gumové podložky, které se překrývají nefunkčními tlačítky. Následně si připravte děrovačku a hliníkovou fólii, do které bude potřeba udělat několik malých otvorů. 
  • S děrovačkou tedy nyní udělejte tolik dírek do hliníkové fólie, kolik odpovídá nefunkčním tlačítkům na ovladači. Pokud chcete, raději je udělejte trochu větší, abyste neměli případné problémy a trik skutečně fungoval. 
  • Jakmile budete hotovi a vše bude nastaveno dle předchozích kroků, ovladač vyzkoušejte. Všechna tlačítka, která šla špatně mačkat nebo nefungovala správně, by nyní měla být ve stavu, jako když jste si ovladač kupovali.
  • Nakonec již stačí nanést lepidlo (případně lepicí pásku) na horní stranu podložek a dát ho opět dohromady. Na celý postup se můžete podívat na níže uvedeném videu, které sdílel kanál Smart Fox

Pokud by vám tento trik nepomohl nebo vám nepřinesl očekávané výsledky, bude nejlepší ovladač reklamovat nebo si koupit nový. Ve většině případů by však tento osvědčený trik měl fungovat, a ušetřit vám tak nějaké peníze. Na webu adbz jsme také psali o dalším triku do domácnosti, který jistě ocení každá šikovná hospodyňka.