Prodloužení hoření svíčky na několikanásobek běžné doby. K tomuto účelu pomůže mrazák

Patříte mezi vášnivé milovníky svíček, co jich doma vlastní pořádnou sbírku? To by se vám jistě líbilo, kdybyste mohli každou z nich nechat hořet až třikrát déle.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

V našem rychlém světě plném LED diod a neosobního osvětlení se svíčky stávají symbolem klidu a intimity. Znáte ten pocit, kdy zasněně pozorujete plamen svíčky, vnímáte jeho teplo a přejete si, aby nikdy nevyhasl? To vám bohužel zaručit nedokážeme. Co kdybychom vám ale řekli, že existuje způsob, jak si užívat světlo z vaší oblíbené svíčky až třikrát déle?

Bezpečnost především

Ještě než se pustíme do tajů prodloužení života svíček, připomeňme si zlaté pravidlo: bezpečnost. Svíčky mohou být krásné, ale také nebezpečné, pokud zapomeneme dbát zvýšené opatrnosti v době jejich hoření. Nikdy proto nenechávejte svíčky hořet bez dozoru a před odchodem z místnosti se vždy ujistěte, že jsou po sfouknutí skutečně uhašené, můžete tak předejít nehodám s katastrofálními důsledky.

Prodloužení života svíčky

Šup s ní do mrazáku

Jedním z nejzajímavějších triků pro prodloužení doby hoření svíčky je její uložení do mrazáku. Ano, čtete správně. Umístění svíčky do mrazáku na několik hodin (nebo dokonce přes noc pro větší exempláře) zpomalí roztávání vosku po zapálení. Díky tomu svíčka hoří déle, a vy si tak můžete užívat jejího světla a tepla až trojnásobné množství času.

Nespěchejte s hašením

Mezi další triky k prodloužení životnosti svíčky patří tento: nechávejte svíčku při každém zapálení hořet dostatečně dlouho. Pokud svíčku zapálíte jen na krátkou dobu, vosk se roztaví pouze ve středu, zatímco okraje zůstanou netknuté. Tím se životnost svíčky výrazně zkracuje a zvyšuje se pravděpodobnost, že se stane nevyužitelnou dříve, než bychom očekávali.

Proces výroby svíčky
iZdroj fotografie: Depositphotos
Domácí výroba svíček může být nejen zábavou pro volný čas, ale také skvělým způsobem, jak recyklovat staré svíčky.

A co si tak vyrobit vlastní svíčku?

Máte chuť být tvořiví a udělat si svoji vlastní svíčku sami? Stačí staré svíčky, knot, prázdné sklenice a trocha kreativity. Roztavte vosk ve vodní lázni, připravte si nádobky, do kterých vosk nalijete, a nechte svou novou svíčku ztuhnout. Přidáním osobního dekoru vytvoříte nejen funkční, ale i estetický doplněk svého domova.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články