Babský trik na mytí oken: Po přidání jódu se na ně rok nemusí ani sáhnout

Nebaví vás mytí oken? Pokud do vody přidáte trochu jódu, výrazně si ulehčíte práci a po celý rok nebudete muset na okna ani sáhnout.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mytí oken není zrovna nejoblíbenější činnost. Přesto se do ní alespoň dvakrát do roka musíme přemluvit. Znáte-li správné triky, můžete si mytí oken výrazně usnadnit.

Díky jódu budou okna beze šmouh

Už jste někdy slyšeli o mytí oken pomocí roztoku, ve kterém hraje prim jód? Podle webu Ukr.Media je jód skvělý pomocník, který vám ušetří spoustu práce a především vaše okna ochrání před nehezkými šmouhami. A co si budeme povídat, šmouhy na umytých oknech nám dokážou pocuchat nervy.

Jak na to? Do misky nalijte litr horké vody. Poté přidejte 5 až 10 kapek jódu a dobře promíchejte. Následně okna u sebe doma umyjte tímto roztokem. Po umytí vezměte suchý hadr, který nezanechává chlupy, a okna utřete dosucha. Nakonec zmuchlejte staré noviny a okna s nimi přeleštěte.

I já sama jsem začala mýt okna tímto způsobem. Nejdříve jsem k tomu byla skeptická, protože jsem byla zvyklá na klasiku v podobě přípravku na okna a papírových utěrek. Teď na okna nemusím rok sáhnout, protože vydrží krásně čistá, žádné šmouhy. Jsem nadšená a mrzí mě, že jsem se tohoto fígle nedržela už dříve, ušetřila bych si hodně rozčilování.

Babičky sázely na mýdlovou vodu

Naše babičky si uměly poradit s každým úkolem, který se v domácnosti objevil. Na všechno měly své tipy, triky a fígle, na které nedaly dopustit. Co se mytí oken týče, babičky sázely na mýdlovou vodu. I tak obyčejná věc, jako je mýdlo, dokáže z nepříjemné činnosti v podobě mytí oken udělat činnost nenáročnou a už ne tak neoblíbenou.

umytá okna iZdroj fotografie: Pexels
Na mytí oken je potřeba znát správný postup.

I zde je postup snadný. Web Ideal Home doporučuje smíchat teplou vodu s mýdlovým přípravkem. Dobře promíchejte a okna klasicky umyjte. Poté suchým hadříkem osušte a s pomocí zmuchlaných novin vyleštěte.

Pozor na to, kdy okna myjete

I mytí oken, byť se zdá jako nenáročná činnost, má svá pravidla. Je například důležité, v jakou denní dobu okna myjete. Je nesmysl, abyste se do tohoto úkolu pouštěli během slunečného dne. V pravé poledne, kdy na okna svítí horké slunce, se dočkáte akorát tak šmouh a skvrn, které vám radost rozhodně neudělají.

Práci si klidně rozdělte

A teď ruku na srdce: baví vás mytí oken? Většina lidí se nebude stydět přiznat, že tuhle činnost vědomě odkládají „na neurčito“, protože co si budeme povídat – málokdo se v mytí oken vidí a baví ho to. Proto web Good Housekeeping doporučuje, abyste si práci rozdělili a rozhodně všechna okna nemyli v jeden den. Otráví vás to a může se snadno stát, že u posledních oken už nebudete tak důslední a výsledek nebude takový, jaký byste si přáli.

Jaký trik na mytí oken máte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články