Vložte do dálkového ovladače malý kousek alobalu. Náramně užitečný nápad funguje na všechny značky

Možná si budete myslet, že tento nápad určitě nemůže být užitečný, že to spíše ovladač zničí. Ale opravdu tomu tak není.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Asi každý má ve své domácnosti alobal, protože je užitečný v mnoha směrech. Ale někdy ho můžete použít i tam, kde by vás to normálně vůbec nenapadlo. A to například v tu chvíli, kdy máte nefunkční ovladač od televize. A z jakého důvodu? Dokáže totiž skvěle vést energii. To se hodí, zejména když se vám v něm vybijí baterky.

Stalo se to již asi každému, chcete si zapnout televizi nebo přepnout program, ale ať mačkáte, jak mačkáte, ovladač prostě nefunguje. Možná s ním několikrát bouchnete o stůl, než vám dojde, že mu nejspíš dochází baterky. A jako naschvál doma najdete jen jednu baterii – zákon schválnosti, že? Pokud ale máte doma ještě jednu mikrobaterii, zachrání vás právě kousek alobalu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poskládejte ho na co nejmenší kousek a vložte ho na plusový konec místa pro baterii. Potom do ovladače dejte i onu mikrobaterii, vedle klasickou a uzavřete. Uvidíte, že ovladač bude fungovat.

Nenechávejte ho v ovladači dlouho

Takto vám bude ovladač fungovat i několik měsíců. Ale to spíš není doporučováno. A to z toho důvodu, že je lepší, když elektronika čerpá z vyvážených zdrojů. I proto není dobré používat napůl vybité baterie s těmi plně nabitými. Podívejte se na video, kde je postup, jak správně vložit alobal do ovladače.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další triky

Někdy může stačit i to, když baterie mezi sebou prohodíte. Tím vám bude ovladač fungovat o několik dní déle a můžete si v klidu skočit do obchodu pro nové baterie. Také není úplně k zahození obalit ovladač do potravinářské fólie. Na vybité baterie to sice nepomůže, ale pro prodloužení jeho životnosti ano. Až moc často se totiž stává, že se na ovladač vylije třeba pití.

Věděli jste o tomto malém triku?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články