Ochrana odtoku před ucpáním: Stačí udělat 3 kuličky z alobalu a hodit je dovnitř

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a zabraňte ucpávání odtoku ve dřezu. Za pár korun si vyrobíte dokonalý prostředek, který vám ušetří spoustu času i námahy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při mytí nádobí mohou být zbytky jídla opravdu velkým problémem. Ať už na dně dřezu máte sítko, nebo ne, velký proud vody jej může strhnout na stranu a do odpadu tak odtečou i kousky, které byste raději vyhodili do koše. Naštěstí existuje geniální řešení tohoto problému. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou tři obyčejné kuličky z alobalu.

Jak poznat ucpaný odtok

Že se ve vašem odtoku hromadí nečistoty, které zabraňují pravidelnému odtékání vody, poznáte podle toho, že voda ze dřezu odtéká mnohem pomaleji nebo téměř vůbec. V pokročilejší fázi se objevuje i velmi nepříjemný zápach, který se z něj uvolňuje do celé domácnosti. V takovém případě vám nezbyde, než jej pořádně vyčistit a všech nečistot se zbavit dříve, než zcela praskne.

Ochraňte odtok alobalem

Hliníková folie, kterou jistě máte ve své domácnosti, je to jediné, co budete k tomuto jednoduchému triku potřebovat. Vaším úkolem je natrhat její kousky tak, abyste mohli vytvořit tři přibližně stejné velké kuličky, které se vlezou do odtoku uvnitř vašeho dřezu. Důležité je, aby nebyly příliš malé, ani příliš velké, protože v tom případě by neplnily svůj účel správně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak alobalové kuličky fungují

Jakmile máte hotovo, jednoduše kuličky vložte do odtokového otvoru a nechte tam. Kdykoliv mezi nimi bude protékat proud vody, začnou se pohybovat a nedovolí žádnému předmětu, aby mezi nimi proklouzl a zmizel v odtoku. Tato geniální vychytávka vám do budoucna ušetří spoustu času a námahy s čištěním zaneseného potrubí.

Jak vyčistit odpad dřezu

V obchodech je k dostání velké množství čisticích přípravků, které vám odtok dřezu, ale i vany, umyvadla a sprchového koutu pomohou vyčistit. Často jsou však plné chemických látek, které jsou nebezpečné jak pro životní prostředí, tak i vaše vlastní zdraví. Raději namísto toho sáhněte po přírodních surovinách, jejichž používání je nejen šetrnější a bezpečnější, ale taky mnohem levnější.

Kulička alobalu vyčistí celý záchod. Vyplatí se je hodit i do pračky, aby usnadnily žehlení

Skvěle vám k tomuto účelu poslouží suroviny z vaší domácnosti. Například ocet a jedlá soda jsou vynikajícími univerzálními čističi s dezinfekčními vlastnostmi. Stačí do odtoku nalít trochu vroucí vody, nasypat několik lžic jedlé sody a nechat 15 minut působit. Poté přilijete trochu octu, opět necháte působit a nakonec propláchnete proudem vody.

Jak chráníte odtok před ucpáním vy?

Zdroj: UkrMedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články