Kulička alobalu vyčistí celý záchod. Vyplatí se je hodit i do pračky, aby usnadnily žehlení

Chcete ušetřit čas i peníze a zároveň udržet svou domácnost v čistotě? Zkuste tyto jednoduché triky s fólií, které fungují nejen na záchodovou nádržku, ale také při praní prádla.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Většině z nás se doma častokrát povalují věci, které běžně nepoužíváme. Případně je používáme na zcela jinou činnost, než bychom doopravdy mohli. Například taková alobalová fólie. Tu běžně použijeme, když chceme dětem zabalit svačinu do školy nebo na přikrytí pokrmu, který dáváme do lednice, aby nevyschl. Často ale může právě alobal být prospěšný i v jiných činnostech.

Alobalová fólie čistí záchod

Fóliové koule jsou neocenitelným pomocníkem v domácnosti, přestože mnoho lidí neví, za jakých okolností se dají využít. Dokáží například udržet v čistotě záchodovou nádržku, která uvnitř vlivem tvrdé vody časem zežloutne. Stačí s alobalem trochu vydrhnout a máte záchod čistě bílý jako na začátku jeho používání. To je jeden z prvních tipů, ale existují i další, které jistě využijete i vy ve své domácnosti.

iZdroj fotografie: Unsplash

Když už jsme u toalety, podívejme se na podobný trik. Pokud záchod nechcete v pokleku drhnout, nemusíte! Stačí srolovat 3 kuličky fólie a vložit je do nádržky toalety. Fólie pomáhá udržovat čistou a bílou vnitřní stěnu nádržky, která časem může začít žloutnout. Budete překvapeni, jak tento trik funguje nejen na běžné toalety, ale i na toalety s podvěsnou nádrží. Můžete to vyzkoušet i na WC v práci či škole!

Alobal využijete i při praní

Podobný trik s fólií můžete vyzkoušet i při praní. Stačí vzít obyčejnou fólii a srolovat z ní 2–3 kuličky. Ty pak vložíte do pračky spolu se špinavým prádlem a zapnete jakýkoli program s obvyklým pracím prostředkem. Kuličky z fólie se pohybují spolu s prádlem v bubnu pračky a rozpouštějí případné zbytky mýdla. Po doprání pračku normálně vypněte, jak jste zvyklí, a prádlo vytáhněte. Budete sami překvapeni, jak bude prádlo vypadat. Všechno oblečení najednou po vyprání vypadá jako vyžehlené!

Jaký další trik s alobalem znáte?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články