Jak se ochránit před zloději: Alobal či sklenici stačí dát na kliku a z půlky je vyhráno

Ochrana majetku je v zájmu každého, kdo jede na nějakou dobu pryč. Toto jsou spolehlivé metody, jak předejít vyloupení vašeho domova.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ať už bydlíte v domě, či bytě, neustále chcete mít ten pocit bezpečí domova. Nikdo nechce zažít žádné loupeže a podobné nepříjemnosti. Bezpečnost vašeho domu je velmi důležitá, zejména v době, kdy stoupá počet vloupání a krádeží. Proto je dobré vědět, jaká opatření můžete přijmout pro ochranu svého domova. V tomto článku se dozvíte několik užitečných rad, jak zajistit bezpečnost vašeho bydlení.

Alobal nebo sklenice?

Začněme s jednoduchým trikem. Omotejte rukojeť dveří hliníkovou fólií neboli alobalem. Zloději nevědí, že tento trik znáte, a pokud se pokusí otevřít dveře, fólie se protrhne a vy si všimnete, že někdo manipuloval s dveřmi. Toto je rychlý a snadný trik, který vám může pomoci zjistit, zda se někdo pokouší dostat se do vašeho domu. Dalším užitečným tipem je zavěšení hrnce nebo sklenice na kliku dveří. Hlasitý zvuk nádobí vás při pádu jistě probudí nebo přinejmenším zloděje vystraší natolik, že uteče pryč.

Jak zloději sledují váš dům

Zloději mají také své triky, jak zjistit, zda je někdo doma. Například letáky přilepené ve vchodových dveřích nebo pohozené na rohožce. Pokud jsou tyto letáky nedotčené po několik dní, může to být pro zloděje znamení, že v domě nikdo není. Pokud máte sousedy, můžete je požádat, aby vám pomohli při sledování vašeho domu, zvláště pokud odjíždíte na delší dobu, třeba na dovolenou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Důležité je také pravidelné vyprazdňování poštovní schránky. Plná schránka je pro zloděje signál, že nikdo není doma a že se domov pravděpodobně nachází na delší dobu opuštěný. Další způsob, jak zloději zjišťují, zda je v bytě někdo doma, je sledování osvětlení. Pokud během noci svítí v bytě světla nebo je zapnutá televize, mohou být zloději přesvědčeni o tom, že je majitel doma. Proto se vyplatí používat časovače na osvětlení, které mohou být nastaveny tak, aby se zapínaly a vypínaly v různých intervalech.

V neposlední řadě je důležité být obezřetný při vstupu do bytu. Pokud máte podezření, že do vašeho bytu někdo neoprávněně vnikl, nevstupujte dovnitř. Volejte policii nebo sousedy, kteří mohou pomoci. Pokud vstoupíte do bytu a zjistíte, že v něm skutečně někdo byl, neupravujte nic v bytě, aby se nezkazila důkazní stopa. Zavolejte policii a nechte na ní, aby udělala další kroky. Vědět, jak se bránit proti zlodějům, může ušetřit spoustu potíží a problémů. Tuto situaci nepodceňte a připravte se na ni.

Jak se chráníte před zloději vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články