Nechat klíč v zámku se může pořádně vymstít. Zloději to pomocí techniky „rybaření“ mohou použít ve svůj prospěch

Lidé si často myslí, že ponecháním klíče ve vstupních dveřích zvyšují bezpečnost svého bytu. Opak je však pravdou – dává to zlodějům důležitou výhodu.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Každý se snaží o to, aby svou rodinu ochránil a zabezpečil. K bezpečí rozhodně patří i domov, do kterého se jen tak nedostane zloděj. Důležitým prvkem jsou v tomto případě kvalitní vstupní dveře. Ale je tady zásadní otázka – necháváte po zamknutí vstupních dveří klíč v zámku? Pokud ano, je to chyba. Riskujete vaše bezpečí a snižujete ochranu domova před zloději.

Rybaření „na věšák“ – trik zlodějů

Mnoho lidí se domnívá, že ponecháním klíče ve vstupních dveřích se zvýší bezpečnost jejich bytu. Možná si myslíte, že je to pohodlné, nebo vám to poskytuje větší jistotu. Avšak opak je pravdou. Nechat klíče v zámku dveří je obrovská chyba, kterou musíte přehodnotit. Je to velmi riskantní, protože zloději jsou velmi chytří a očekávají, že to uděláte, a tyto klíče buď ukradnou pomocí oblíbené techniky zvané „rybaření“, nebo je použijí k jednoduššímu otevření dveří pomocí zámku.

Rybaření je metoda, při které zloději používají například háčky na drátěných ramínkách k vytažení klíčů přes poštovní schránku ve vstupních dveřích nebo skrze jiné mezery ve dveřích. Je velmi snadné vytáhnout klíč pomocí této metody, zejména pokud je na svazku. Zloději mají obvykle dostatečné dovednosti a zkušenosti, aby toto provedli. Abyste tomu zabránili, doporučuje se vyjmout klíče ze dveří a uložit je mimo dosah (myslete na to, co je vidět přes poštovní schránku).

pořádný zámek na dveřích iZdroj fotografie: Pixabay

Otevírání pomocí zámku

Možná si říkáte: „Ale moje dveře nemají štěrbinu na dopisy. Neexistuje žádná mezera, skrz kterou by se dalo protáhnout drát. Můžu tedy bezpečně ponechat klíče přes noc ve vstupním zámku?Bohužel ani toto není bezpečné. Zloději v takovém případě vždy mohou použít nástroj na vybírání zámků. Klíč zapíchnutý v zámku jim toto otevření výrazně usnadňuje. Proč?

Většina dveřních zámků je navržena tak, že správný klíč zvedne západky na obou stranách a zabrání otevření dveří pomocí nesprávného klíče. Ačkoli to neplatí pro všechny zámky, většina modelů na trhu funguje podobným způsobem. Když jsou západky „odzbrojeny“ klíčem zapíchnutým na druhé straně, otevření dveří pomocí zámku zepředu se stává snadným, dokonce i pro nezkušeného zloděje. Proto klíč neponechávejte přes noc ve vstupním zámku bytu.

Opatření pro zvýšení bezpečnosti

Je důležité si uvědomit, že bezpečnost vašeho bytu je ve vašich rukou. Ponechání klíče ve vstupních dveřích může být lákavé, ale zvyšuje riziko vloupání a ohrožuje váš majetek a bezpečnost. Abyste minimalizovali toto riziko, existuje několik opatření, která můžete přijmout. Buďto vyjměte klíč ze zámku po zamknutí, nebo uvažujte o lepším bezpečnostním zámku, nebo o dalších možnostech jako řetězu či kamerovém systému.

Jak zabezpečujete svůj dům?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články