Jednoduchý trik, jak vytápět místnost bez elektřiny a plynu
adbz.cz » Hobby » Jak vytopit místnost bez elektřiny a plynu: Díky 4 cihlám a květináči se dá teplota zvednout o pár stupňů

Jak vytopit místnost bez elektřiny a plynu: Díky 4 cihlám a květináči se dá teplota zvednout o pár stupňů

Díky tomuto jednoduchému triku budete schopni vytápět svůj dům bez žádných poplatků. Stačí použít čtyři cihly a keramickou vázu.

ovladat teplotu doma
Zdroj fotografie: iStock

Mnoho lidí si v současné době, kdy se ceny energií raketově zvedají, lámou hlavu s tím, jak efektivně vytápět svůj dům, aby mohli ušetřit co nejvíce peníze. Vysoké účty však donutily již mnoho lidí přemýšlet a hledat účinné způsoby, které jim dnes pomáhají udržet v místnostech větší teplo, a to za téměř nulové výdaje. A právě mezi nejoblíbenější triky, které se v poslední době objevily na internetu, patří domácí topení ze čtyř cihel, větší svíčky a keramického květináče. Jeho příprava je velmi snadná a funguje velmi účinně!

Vysoké účty za energie 

Nepříjemné výpadky elektřiny a vysoké účty za energie nutí lidi přemýšlet o alternativních zdrojích vytápění domácnosti, které by jim pomohli ušetřit peníze. Naštěstí však existují velmi snadné triky, které za téměř nulovou investici pomáhají udržovat teplo v místnostech a bránit tak vzniku přebytečných výdajů. Stačí sehnat 4 cihly, keramický květináč a větší svíčku a můžete si vyrobit vlastní domácí topení, které vám pomůže zahnat zimu již během několika hodin, a to zcela zdarma. Přípravu navíc hravě zvládne i každý kutil. 

Domácí topení ze 4 cihel  

Chladné měsíce v současné době dokáží být často kruté a nedostatek surovin, jako je uhlí a plyn, tomu opravdu nepomáhají. Je proto důležité, abyste věděli, jak efektivně šetřit energii a udržovat teplo v domácnosti, což vám pomůže ušetřit peníze a ochránit vás před nepříjemným chladem. Naštěstí však vám však může pomoci tento jednoduchý návod na domácí topení, které si uživatelé internetu nemohou vynachválit. Jakmile získáte výše uvedené prostředky k jeho stavbě, můžete postupovat podle následujících kroků: 

  • Krok 1: Nejprve položte 2 cihly na sebe a kolmo vedle nich postavte na další dvě. Mezera by měla být velká na šířku sevřené pěsti, aby se do ní vešla svíčka a mohli jste je spojit keramických květináčem.  
  • Krok 2: Jakmile budete mít základ, položte na cihly obrácenou stranou velký květináč – pamatujte si, že musí být vyroben z keramiky, jinak by domácí topení nefungovalo tak, jak by mělo. 
  • Krok 3: Pod květináč nyní umístěte vysokou svíčku nebo více menších svíček (v takovém případě je však důležité, aby mezi nimi nebyly příliš velké rozestupy. 
  • Krok 4: Nakonec svíčky zapalte a domácí topení je připraveno! 
plamen svíčky, vosk
Zdroj fotografie: Depositphotos

Během prvních několika minut se můžete keramického květináče dotknout, abyste si zahřáli ruce. Poté je ovšem lepší držet se od něj dále, protože jeho teplota může stoupnout až na 60 stupňů Celsia. Takové domácí topení však dokáže vyhřát malou místnost i o několik stupňů navíc, a to zcela zdarma! 

Vytápění místnosti pomocí svíček 

Domácí topení funguje zejména díky hořícím svíčkám, které pomáhají ohřívat keramický květináč. Ten následně začíná vlivem nahromaděného tepla dále ohřívat prostor v místnosti a ačkoliv se to nemusí zdát na první pohled patrné, může mít na teplotu opravdu velký vliv. Existují i další účinná řešení, jak udržet svou domácnost v teple a ušetřit tak za účty za energie. Na ty nejzajímavější z nich se můžete podívat v níže uvedeném videu, kde je taktéž zobrazen krok po kroku výše uvedený postup.