Jedinečný trik s prázdnou sklenicí: Vždy ji mám v koupelně po ruce, už se mi to několikrát vyplatilo

Možná to zní zvláštně, ale každý by měl mít ve své koupelně prázdnou sklenici. Jedná se o velmi užitečný trik, který vám usnadní život a dodá větší krásu.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Prázdné sklenice lidé obvykle nechávají v kuchyňských skříňkách nebo na policích. Proč byste je tedy měli dávat do koupelny, nejlépe na vanu či do sprchového koutu? Ačkoliv to může znít jako jeden velký hlavolam, nad kterým si budete lámat hlavu, jakmile zjistíte účel tohoto počínání, překvapení vás nemine. Jedná se totiž o jednoduchý trik, jak udržet krásnější a zdravější vlasy. 

Sklenice v koupelně pomůže s péčí o vlasy

Různé dekorativní dózy jsou v koupelně vhodné na ukládání vatových tamponů, tyčinek do uší, koupelové soli, kapslí na praní a dalších doplňků. V tomto případě se však o takový druh pomůcky opravdu nejedná – řeč je o té nejobyčejnější sklenici, která vám zbyla po snězení džemu nebo salátu. Její použití dokáže usnadnit a výrazně zlepšit péči o vaše vlasy. Mnoho lidí ví, jak škodlivé mohou být komerční šampony plné chemikálií.

Vědomá péče o vlasy se v poslední době stala velmi módní a oblíbenou. Nejen kadeřníci se totiž čím dál více obávají škodlivých účinků komerčních šamponů. Ty jsou většinou natolik nasycené různými látkami, že mohou velmi snadno poškodit vaše vlasy a pokožku hlavy. Je proto důležité, abyste svou krásu nevystavovali zbytečnému nebezpečí a tento kosmetický přípravek používali správným způsobem.

Metoda mytí vlasů ve sklenici

Nejlepší je naředit šampon právě v prázdné sklenici od džemu či jiné potraviny. Nejenže tak dosáhnete lepšího účinku přípravku (bude mnohem jemnější a nebude tolik dráždivý), ale také ho spotřebujete méně, což ušetří peníze. Pokud chcete tento trik vyzkoušet, nalijte malé množství šamponu do sklenice a přidejte tolik vody, aby se v ní zcela rozpustil. Směs nechte trochu napěnit, a poté ji vmasírujte do kůže na hlavě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šampon v této formě mnohem lépe pění a je bezpečnější pro osoby s jemnými a lámavými vlasy i citlivou pokožkou hlavy. Jakmile jednou vyzkoušíte tento trik, pravděpodobně u něho zůstanete už napořád. Toto řešení je příjemnější a účinnější než tradiční mytí vlasů komerčními prostředky. Pokud do nádobky nalijete příliš šamponu, neaplikujte si celou směs, ale nechte část ve sklenici, uzavřete ji a zbytek použijte příště.

Sklenici nezapomeňte pořádně umýt

Použít můžete vesměs jakoukoliv sklenici, která vám zbyla od jídla nebo potravin, jako jsou džemy či pomazánky. Před použitím byste ji samozřejmě měli důkladně umýt, aby v ní nezbyly žádné zbytky potravin. Pak už ji stačí nechat v koupelně a při mytí vlasů vždy použít. Je to jednoduché a rozdíl poznáte ihned. Abyste získali ještě lepší výsledky, snažte se volit co nejkvalitnější mycí prostředky s nízkým obsahem přidaných chemikálií. 

Jak se tento jedinečný trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články