Snadný způsob, jak rychle otevřít konzervy bez vylití jediné kapky obsahu. Fígl spočívá v rotaci a souměrném tlačení

Na internetu se nedávno objevil užitečný trik, díky kterému otevřete konzervu jakéhokoli druhu rychle a aniž byste se zašpinili.

i Zdroj fotografie: Dirk Ingo Franke / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Otevřít konzervu je jednoduché a dokáže to pravděpodobně každý. Často se však stává, že lidé zbrklým pohybem nechtěně vylijí trochu obsahu na stůl nebo jiné předměty, které jsou v okolí. To může být problém, zejména pokud otevíráte konzervovaného tuňáka nebo jiné potraviny máčené v oleji. Problémům se naštěstí můžete vyhnout snadno, a to použitím tohoto osvědčeného triku, který se objevil na tiktokovém profilu you4lia.  

Jednoduchý trik, který vám usnadní mnoho práce 

Konzervy s obsahem ryb či jiných potravin patří mezi oblíbené produkty, neboť si je můžete vzít téměř kamkoli a sníst, kdykoli se vám bude chtít. Kromě toho mají zpravidla velmi dlouhou trvanlivost a není nutné je skladovat v lednici, což z nich činí ideální pokrm na cesty nebo pokud vám dojde všechno jídlo ve spíži a obchody jsou zavřené. Často se však stává, že se při jejich otevírání dostane trochu obsahu ven a zašpiní všechny předměty v okolí. 

@you4lia #stitch with @ayaajouni Matanda na ko bago ko pa nalaman na ganto pala ang tama para di siya mahirap buksan 😭 #tiktokuniversity ♬ Jalebi Baby – Tesher

Pokud se chcete vyhnout zbytečnému uklízení a nepříjemnému zápachu v místnosti, můžete vyzkoušet tuto jednoduchou metodu. Většina lidí totiž při otevírání konzerv zvedá zátku nahoru a snaží se za ni silně tahat. To je však špatně, protože i sebemenší chyba snadno způsobí rozlití mastného oleje všude po okolí. Namísto toho byste měli dle serveru Smakosze nejprve prorazit dno, poté ji otočit o 180 stupňů a nakonec začít tahat nahoru.

Přesto však buďte opatrní 

Jak lze vidět ve videu, díky tomuto jednoduchému triku půjde celé víko snadno otevřít a nic se z obsahu konzervy nevylije. Je ovšem důležité, abyste na to šli tak či tak opatrně, neboť při vyvinutí větší síly se může zátka snadno zlomit a vy byste pak museli použít náročnější postupy. Na webu adbz jsme také psali, jak bez použití klíče otevřít visací zámek.

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články