Zbavte se bublin na plovoucí podlaze. Stačí vám k tomu žehlička
adbz.cz » Hobby » Bublin na plovoucí podlaze se dá zbavit pomocí obyčejné žehličky

Bublin na plovoucí podlaze se dá zbavit pomocí obyčejné žehličky

Pokud se na vašich podlahových deskách objevily bubliny, nemusíte ihned volat profesionála. Problém můžete vyřešit sami během několika minut.

zehlicka bubliny podlaha
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Pokud máte ve své domácnosti plovoucí podlahy, možná jste si všimli, že se na některých z nich objevily malé bubliny – ty vznikají zejména v důsledku dlouhodobého kontaktu podlahy s vodou. Naštěstí však existuje jeden velmi jednoduchý trik, který vám s tímto nepříjemným problémem dokáže pomoci. Nevzhledné boule lze totiž odstranit použitím jednoho oblíbeného přístroje, který se vší pravděpodobností máte u sebe doma i vy. 

Příčiny vzniku bublin na podlahových deskách 

Některé plovoucí podlahy (zejména levnější modely) nejsou vodotěsné a špatně snášejí zaplavení nebo vlhkost. To znamená, že pokud se dostanou do kontaktu s jakoukoliv tekutinou a vy ji zavčasu neodstraníte, mohou se na nich objevit nevzhledné vzduchové bubliny. Pozor byste si měli dávat především před: 

  • únikem vody z myčky nebo pračky,
  • jakýmikoliv loužemi vody, které se objevily na podlaze a zůstaly tam dlouhou dobu,
  • vodou rozlitou z misek pro domácí zvířata,
  • gumáky nebo zimními botami umístěnými dlouhou dobu na jednom místě.  
pracka ze ktere vytekla pena
Zdroj fotografie: Depositphotos

Abyste se vyvarovali problémům, snažte se každou louži na podlaze setřít co nejrychleji, aby jednotlivé desky nenabobtnaly (nejlépe kompletně do sucha). V případě, že se na některé desce již bublina nebo bubliny objevily, můžete svou podlahu zachránit pomocí níže uvedeného triku. K tomu budete potřebovat pouze jediný přístroj, který máte se vší pravděpodobností ve své domácnosti. 

Jednoduchý trik s žehličkou

V případě, že se na vašich podlahových deskách objevily bubliny, můžete použít obyčejnou žehličku k tomu, abyste je kompletně odstranili. Jedná se o velmi jednoduchý trik, který vám pomůže účinně a bez nutnosti platit plno peněz (jako je tomu v případě profesionálních služeb). Abyste však získali co nejlepší výsledky, snažte se postupovat přesně krok za krokem podle níže uvedeného návodu: 

kos pradlo zehlicka
Zdroj fotografie: Depositphotos
  • Krok 1: Povrch desky v místě rozlití nejprve důkladně vysušte (někdy se dokonce stává, že se kvalitnější podlaha po důkladném vysušení sama vrátí do původního tvaru). 
  • Krok 2: Nyní si vezměte bavlněný ručník nebo utěrku (ujistěte se, že je z přírodní tkaniny, aby se při působení tepla z žehličky neroztavila a nepoškodila tak vaši podlahu ještě více) a položte ji na bublinu.
  • Krok 3: Nastavte žehličku na střední výkon (bez možnosti páry), zkontrolujte, zda je látka rozprostřena po celé bublině, přitlačte ji teplou žehličkou a jednoduše ji chvíli žehlete, dokud nezmizí. Dávejte si však pozor, abyste povrch nespálili – každou chvíli proto zkontrolujte, co se děje pod látkou. 
  • Krok 4: Po několika minutách by se podlaha měla vrátit do původní podoby a vypadat opět jako nová! A máte hotovo. 

Správná péče o plovoucí podlahy 

Pozor byste měli dávat také na péči o plovoucí podlahy – k odstranění prachu nebo nečistot vždy používejte hubici vysavače určeného na tento povrch. Vhodná je pak také elektrostatická utěrka, která snadno přitahuje vlasy nebo chlupy. Rozhodně si však zapamatujte, že byste je nikdy neměli čistit mokrými pomůcky (v takovém případě je mnohem lepší otřít je vlhkým hadříkem nebo mopem a poté je co nejdříve kompletně vysušit).